Öncü Medya Genel Yayın  Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü, Radyo Öğüt, Radyo Özgür ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan “Kitabın Ortasından” programında, Pazar günü yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerde ortaya çıkan sonuçlar tartışıldı.

Whatsapp Image 2024 04 06 At 12.48.38 (2)

“Boğaziçi’nde biz seçimi kaybetmedik, sadece seçimi alamadık”

“MEVCUT KRİZİ DERİNLEŞTİRİYOR” “MEVCUT KRİZİ DERİNLEŞTİRİYOR”

Programa konuk olan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, kendi memleketi olan Boğaziçi Beldesi’nde neden seçimleri kaybettiklerini anlattı.  AK Partili mevcut Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın yeniden kazandığı seçimlerin ardından, beldenin ilçe statüsüne kavuşması için çalışma başlatılması gerektiğini söyleyen Caboğlu, “Boğaziçi belediyesi AK Parti Belediyesi’ydi. Biz orada seçimi kaybetmedik,  seçimi alamadık. Sonuç itibariyle orada seçmen bir irade yansıtmış. Kabalak’ın mahalle olmasıyla ilgili ciddi bir irade yansıttık. Yazlık Mahallesi, Kabalak’ın mahalle olmasını istemiyordu. Belki buradan da bize fatura kesilmiş olabilir. Boğaziçi kazansın. Kendilerine bir tavsiyem olur. Kim kazandıysa, orası benimdir, Boğaziçi de benimdir. Boğaziçi’nin toplanıp, ilçe yapılması için çalışmalar olması güzeldir” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 06 At 12.48.36

“Figüranlar ‘seçimi biz aldık’ zannederler”

Boğaziçi Beldesi’nin kendisi için önemine vurgu yapan Caboğlu, “Seçim dönemlerinde bazı figüranlar vardır. Bu figüranlar, seçimi biz aldık zannederler. Ama büyük resimden bakamazlar. Çünkü nefisleri büyüktür. Çocuğun elinden şekeri alındığında, nasıl tepki veriyorsa, öyle tepki verirler. Boğaziçi’nde her birey, benim bir değerimdir. Seçilmiş olan kişilerin, medeni, toparlayıcı, ileriye dönük söz sarf etmiş olmaları, Boğaziçi’nin bir kazanımıdır. Daha dün oralar köydü, muhtarlık vardı. Muhtarlıklar birleşti, belediye oldu. MHP’nin meclis üyeleri, başkanları vardır. Boğaziçi benimdir. Boğaziçi’nde kimseye kırgınlığım olmaz. Boğaziçi cumhur ittifakının elindedir” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI