31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi mahalle ziyaretlerine devam eden Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü, geçmişteki bakanlık görevi nedeniyle kendisine ‘Bakanım’ şeklinde hitap edilmesini istediği ve buna aykırı davrananlara kızdığı yönünde yayılan söylentileri “Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi?” vurgusu yaparak yalanladı. Söz konusu iddiaları ‘Dedikodu’ olarak nitelendiren Özlü, “Bu Ankara’da siyasi nezaket ifadesidir. Ama ‘bu adam böyle istiyor’ demek çok çirkin, çok kaba.” İfadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medyada ve kamuoyunda yayılan “bakanım demeyene kızdığı” şeklindeki söylentilere yanıt verdi.

“Bu küllüm yalandır”

Şehirde dalga dalga yayılan konunun kendisine de zaman zaman iletildiğini ve söylentilerin tamamen dedikodudan ibaret olduğunu ifade eden Özlü, yaptığı açıklama ile konuya son noktayı koydu. Başkan Faruk Özlü, açıklamasında şunları kaydetti:
“Düzce’de şehir efsanesi gibi bir dedikodu dolaşıyor. Benim de kulağıma geliyor. Dedikodu sahipleri, ‘Faruk Özlü ile görüşürken, bakanım demezsen kızıyormuş’ diyorlar. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Bir insan karşısındakine ‘bana bakanım deyin’ diyebilir mi, bunu der mi? Bakanlık yapmış birine, siyasi nezaket ifadesi olarak ‘bakanım’ denilebilir. Milletvekilliği yapmış birine ‘milletvekilim’ denilebilir. Bu Ankara’da siyasi nezaket ifadesidir. Ama ‘bu adam böyle istiyor’ demek çok çirkin, çok kaba. Bu küllüm yalandır. Bunları söyleyenler bir kusur nereden bulabiliriz derdindeler. Bu adam hırsızlık yapıyor diyemiyorlar, tembel diyemiyorlar, kafası basmaz diyemiyorlar. Bir şey bulamadıkları için böyle bir dedikodu yayıyorlar. Benim profilimdeki bir adamın bunu demesi çok ayıp. Benim kıymetli vatandaşlarımızdan istirhamım bu yalan dedikodulara asla ve kat’a itibar etmemeleri.”

Editör: Liva Ünsal