Gümüşova Yeni Mahalle’de bulunan Ahmet Keskin Parkında güvenlik sorunu yaşanıyor. Madde bağımlılarının yatağı haline geldiği iddia edilen park ile ilgili mahalle sakinlerinin hedefinde ise Gümüşova Belediyesi var. 15 yıl önce inşa edilen parkta aydınlatma ışıklarının olmaması nedeniyle, tedirgin olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, Gümüşova Belediyesi’nin bir an önce harekete geçmesini istedi.

cats-23

Mahalle sakinlerinden Muhammet Göncü isimli vatandaş,  “Sevgili Gümüşovalılar, Yeni Mahallede Ahmet Keskin Parkı var, herkes bilir. Saat; 22:00’de ne ışık var, ne park. Uyuşturucu içenlerin, serserilerin yatağı olmuş. İnsanlar gece bu parkın önünden geçmeye korkuyor. Mevcut Belediye Başkanı, bu parkta, bir personele daha fazladan maaş vermeyeyim diye çalıştırmıyor. Adamın zihniyetinde halk yok. Sadece yaptım, ben yaptım var. Milletin yaralanmadığı hizmet, hizmet midir? Sizlerin takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

EKİPLER ALARM SEVİYESİNİ YÜKSELTTİ EKİPLER ALARM SEVİYESİNİ YÜKSELTTİ

Parkta sık sık kavgalar oluyor

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulunan mahalle muhtarı Ziya Bıçakçı ise, “Bu park 10-15 yıl önce yapıldı. Özellikle gece saatlerinde kimin ne yaptığı, ne yediği ve ne içtiği belli değil. Bu parkta sık sık kavgalar oluyor” dedi.

HABER: Savaş ARI