İçişleri Bakanlığı, 11 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle, depremzede vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için diğer illerde görev yapan valileri deprem bölgelerinde geçici süre ile görevlendirmişti.

FuONdMdWwAA8Dgk

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Adıyaman’a geçici görevlendirilen Düzce Valisi Cevdet Atay, Ramazan Bayramını buradaki depremzede vatandaşlar birlikte geçiriyor.

FuONdMdWYAAbnEQ

Bugün Bayram Namazını Adıyaman’daki depremzede vatandaşlarla birlikte kılan Düzce Valisi Cevdet Atay, namazın ardından bölgedeki çadır kentleri ziyaret etti. Çadır kentlerde yaşayan depremzede vatandaşların bayramını kutlayan Vali Atay çocuklara oyuncak hediye ederek, şeker ikramında bulundu.

FuONdMjWwAMpMkG

Öte yandan Vali Atay, çadır kentlerde kalan depremzede vatandaşların sorunlarını dinledi. Karşılaştığı tüm sorunları tek tek not alan Vali Atay, bu sorunların çözümü için ise yetkililere talimat verdi.

Adıyaman’da depremzede vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Vali Atay’ın, Düzce’de üretimi gerçekleştirilen ve Adıyaman’da depremzede vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan konteyner kentleri de ziyaret etmesi bekleniyor.

FuONdMkWYAAvZ9f

Vali Atay’ın Ramazan Bayramı’nın ardından Düzce’deki görevine geri döneceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI