Yaşanan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilin etkilendiği depremde afet bölgesine yardımlar sürüyor. CHP Düzce İl Örgütü Gaziantep’in Nurdağı ilçesine yardımlarını götürdü. Bölgeye giden Başkan Cemşit ve beraberindeki heyet depremzedelere yardım etmek üzere seferber oldu.

WhatsApp Image 2023-02-11 at 12.53.02 (1)

Bölgeden durumu bildiren Cemşit şunları söyledi:

”CHP Düzce İl Örgütü olarak, Genel Merkezin koordinasyonu doğrultusunda, Kadın Kolları Başkanımız Aylin Nazlıaka ve Mv. İrfan Kaplan ve Bayram Yılmazkaya öncülüğünde, Karkamış Belediye Başkanımız Ali Doğan ve Nurdağ İlçe Başkanımız Fatih Dinç ile beraber Gaziantep Nurdağı ilçesine, depremzedeler için yardım dağıtım merkezi oluşturduk. Depremzedelerin her türlü ihtiyacını buradan sağlıyoruz. Partimiz, gelen yardımları koordineli bir şekilde afet bölgelerine gönderiyor.”

WhatsApp Image 2023-02-11 at 12.53.02

“BURADA İLÇE KALMAMIŞ!”

Bir ilçenin tamamen yok olduğunu, sağlam bina kalmadığını belirten Cemşit,” CHP Düzce olarak Gaziantep Nurdağı’na hareket ettik. Burada ilçe kalmamış. Sağlam ev yok. İlçe fay hattı üzerinde olması nedeniyle depremden çok fazla zarar görmüş. Maalesef yağmalar oluyor ancak burada diğer şehirlerden gelen vatandaşlarımız canla başla yardım yapıyorlar. İletişimde sıkıntılar yaşanıyor hala bölgede. Birlik olarak atlatacağımız bir dönemdeyiz.” şeklinde konuştu.