Metek TOKİ Sitesi sakinlerinin toplu halde dolaşan başıboş sokak köpekleri ile başları dertte. Sokak köpeklerinin çocuk ve yetişkinlere saldırdığını ifade eden site sakinleri, konu ile ilgili Düzce Belediyesi’ne çok sayıda şikâyette bulundu.

sokak köpek 1

Yapılan onca şikâyete rağmen soruna çözüm bulamayan site sakinleri, çareyi seslerini duyurabilmek şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına yapmakta buldu.

sokak köpek 4

Metek TOKİ Sitesi K1- 35 bina yöneticisi Eray Süneroğlu, sokak köpeklerinin okulların açık olduğu dönemde küçük öğrencilere saldırdığını iddia etti. Küçük bir öğrencinin sokak köpeklerinden kaçarken, yere düşerek yaralandığını ifade eden Sürenoğlu, “Toplu halde dolaşan sokak köpekleri nedeniyle huzurumuz kalmadı. Okullar açıkken Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okuluna giden öğrencilerimize saldırıyor bu köpekler. Bir öğrenci, sokak köpeklerinden kaçmaya çalışırken yere düşerek yaralandı. Neredeyse kafasını kıracaktı, minik öğrencimiz. Yine fabrikalarda çalışan ve gece mesaisinden dönen işçilere saldırıyorlar. Bu konu ile ilgili yetkili mercilere birçok kez şikayette bulunduk, ancak bugüne kadar herhangi bir çözüm alamadık. Biz sizin aracılığınız ile bu köpeklerin toplanarak, barınağa götürülmesini istiyoruz” dedi.   

HABER: Savaş ARI