Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Düzce İl Müdürlüğü engelli evde bakım maaşı ödemelerini her ay engellilerin evde bakımları için ilgili kurumlar tarafından ödemeler gerçekleştiriyor. Her ayın 15’inde yatırılması gereken bakım maaşının Aralık ayında yatırılmaması hizmetten yararlanan yüzlerce vatandaşı mağdur etti. Bu konu hakkında Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına iletilen şikâyette bu durumun yetkililerce çözüme kavuşturulamadığını ve bu durumdan çok fazla kişinin mağdur olduğunu ve mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerce bu duruma acil çözüm bulunması talebinde bulundu.

Öncü Haber WhatsApp İhbar hattımıza ulaşan bir vatandaş konu ile ilgili mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi:

“Daha önce Aile, Sosyal ve Çalışma Müdürlüğü’nü aradık fakat günlerdir çözüm bulunamadı. Aradığımızda ise görüştüğümüz memur arkadaş bize ucubeymişiz gibi bağırarak cevap verdi. Bütün illerde evde bakım maaşı yatırıldı fakat günlerdir şikayetimizi dile getirmemize rağmen hala maaşlarımız yatmadı. Sürekli şu gün yatacak, bugün yatacak deyip bizi oyalıyorlar. Artık mağduriyetimiz çözüme kavuşturulsun. Yetkililer sesimizi duysun.”

Gelen şikâyetin üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ercan Öztürk’e ulaşan Öncü Haber ekibimiz konu ile ilgili Kurum müdürü Öztürk’ten bilgi aldı. Öztürk şu açıklamalara yer verdi:

“Bugün itibariyle maaşlar yatacak. Evde bakım maaşları ile ilgili yeni bir düzenlemeye gittik. Vatandaşlarımız evraklarla ilgili uğraşmasınlar diye tek bir banka ile anlaşarak merkezi sisteme geçildi. Artık evde bakım maaşları Ziraat Bankası üzerinden alınacak. Banka değişikliği sonucu aksamalar oldu fakat bugün maaşlar yatırılacak.”