Düzce’de heyecan dorukta… Bugün, Mahalli İdareler seçimleri için tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Düzce’de de seçmenler 08:00’da sandık başına gitmeye başladı. Merkez, ilçe ve beldelerde 5 yıl boyunca belediyeleri yönetecek başkanlar, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile mahalle ve köy muhtarlarının belirleneceği seçimler için, sandık başkanları ve siyasi partilerin sandık kurulları, görev yapacakları okullarda ki yerlerini aldı. Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararla birlikte, saat 08:00’da başlayan seçimler, 17:00’da sona erecek.

SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

Seçim Sonuçları an be an Öncü TV ekranları, 100.2 Radyo Öncü ve www.oncurtv.com adresinden yayınlanacak… 

Sandıkların açılması ile birlikte başlayacak oy pusulalarının sayım işlemleri sandık başkanlarının kontrolünde ve siyasi partilerin sandık görevlilerinin gözetiminde sayılmaya başlanacak. Seçim yasaklarının kalkması ile birlikte seçimlerin nabzı, her seçimde olduğu gibi bu yerel seçimlerde de an be an Öncü TV ekranları, 100.2 Radyo Öncü ve www.oncurtv.com adresinden takip edilebilecek.

Yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi için Düzce Valiliği’nin aldığı kararla, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü kent merkezi ve ilçe merkezlerinde, jandarma ekipleri ise belde ve köylerde oy verme işlemlerinin yapıldığı okul binası içi ve çevresinde değim yerindeyse, kuş uçurtmayacak.

HABER: Savaş ARI