KOLTUĞA YİNE HAK EDEN OTURMADI

Yıllardır hak ettiği noktaya ulaşamayan Düzce turizmi, müdürlük makamı yönünden bir kez daha işin ehline teslim edilemedi.

NE TURİZMDEN ANLIYOR NE PROTOKOL ADABI BİLİYOR

Turizmle alakası olmayan bir geçmişe sahip olmasının yanından protokol adabını da bilmeyen bir müdürle adeta kör topal ilerleyen tanıtım çalışmalarına asıl can suyunu ise Düzce TSO, Düzce İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi veriyor.

449231,Duzce Itgk Toplantisi1 4Jpg

DÜZCE TSO, ÖZEL İDARE VE DÜZCE BELEDİYESİ TANITIM İÇİN EMEK VERİYOR

Bu üç kurumun da üyesi olduğu Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, yeni dönem için kolları sıvadı.

KARAR RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI… KARAR RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve bağlı birimi olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, Düzce’nin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyonu sağlamak amacıyla oluşturulan Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, Düzce Vali Yardımcısı Dr. Ömer Yılmaz’ın başkanlığında, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

449227,Duzce Itgk Toplantisi1 7Jpg

DÜZCE TURİZMİ İÇİN KAFA YORANLAR

Toplantıya, Düzce Vali Yardımcısı Dr. Ömer Yılmaz’ın yanı sıra Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Direktörü Mehmet Aydın Demir, Karadeniz Destinasyon Koordinatörü Mustafa Ercenk Kocaoğlu, Düzce İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Erez, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Yunus Emre Gülay, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Yemenici, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (Marka) Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hayriye Sezer, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Recai Sönmez, Düzce Belediyesi Yönetim ve İdari İşler Sorumlusu Muharrem Yılmaz ve ilgili kurum yetkilileri katılım sağladı.

449233,Duzce Itgk Toplantisi1 6Jpg

DÜZCE İÇİN YÜRÜTÜLEN MARKALAŞMA ÇALIŞMALARI ELE ALINDI

2024 yılının ilk toplantısı, Vali Yardımcısı Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı.  Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Direktörü Mehmet Aydın Demir, Düzce İTGK çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ardından, Karadeniz Destinasyon Koordinatörü Mustafa Ercenk Kocaoğlu İl Tanıtım ve Geliştirme Programı çalışmaları ve 2023 yılında Düzce için yürütülen markalaşma çalışmaları, Dijital PR çalışmaları ve sürdürülebilir turizm başlıklarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının devamında, “15-22 Nisan Turizm Haftası” ve “21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası” etkinliklerinin planlanması, Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu’na bağlı alt komisyonların ve çalışma gruplarının oluşturulması, şehrin turizm rotalarının tanıtılması ve 2024 yılında gerçekleştirilecek olan festival ve etkinlik takviminin belirlenmesi gündem başlıkları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sonra erdi.