banner851

banner955

15 YILDIR GEÇİMİNİ BUNDAN SAĞLIYOR

Düzce’de olduğu gibi komşu il Bolu'da da doğadan topladıkları materyalleri sanata dönüştüren vatandaşlar ilgi görüyor. Ormandan topladığı çam kozalaklarından farklı ebatlarda sepetler yapan 78 yaşındaki emekli Mustafa Kor, hediyelik ürünleri satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Düzce 08.11.2022, 13:30
2433
15 YILDIR GEÇİMİNİ BUNDAN SAĞLIYOR

Bolu'da ormandan topladığı çam kozalaklarını 15 yıldır sepete dönüştüren 78 yaşındaki Mustafa Kor, sipariş üzerine yaptığı hediyelik ürünleri müşterilerine gönderiyor.

Karamanlı Mahallesi'nde yaşayan emekli ve iki çocuk babası Kor, ormandan topladığı kozalaklardan tel yardımıyla farklı ebatlarda sepetler yapıyor.

Sipariş üzerine ördüğü sepetleri Bolu ve çeşitli illerdeki müşterilerine ulaştıran Kor, ilerleyen yaşına rağmen 15 yıldır aile ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

Kor, yaptığı açıklamada, isteğe göre 15 yıldır sepet ördüğünü belirterek, ekmek parasını çıkarmak için çalıştığını söyledi.

Ormandan topladığı kozalakların göbeklerini kestikten sonra sepeti örmeye başladığını anlatan Kor, "Günde 3 tane örüyorum. Şu anda 20 çuval kozalak topladım. Tanesini toptan 40 liradan veriyorum." dedi.

Sepetlerin Antalya ve diğer illere de satıldığını dile getiren Kor, "Arkadaşlar götürüyorlar, satıyorlar orada, bana parasını veriyorlar. Genelde alanlar süs eşyası olarak kullanıyor." diye konuştu. (Öncü Haber/AA)

Yorumlar (1)
Tufan 4 hafta önce
Amcamin emegine saglik ama oyle insanlar biliyorum ki paraya para demez ama amcamin yaptigi seyler hosuna gitse pazarlik yaparlar utanmazlar bedavaya almaya calisirlar bu ne amca odun parcasi derler bunlar sonradan gormeler..
Yeni Sayımız