banner851

banner955

4 ALANDA OTURUMLAR YAPILACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün himayesinde 25-26 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan "Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi"nin programı belli oldu. Ticaret, sanayi, tarım ve turizmde Düzce’de uygulanacak yol haritası belirlenecek. Kongreye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da katılacak.

Düzce 22.12.2021, 11:53
1570
4 ALANDA OTURUMLAR YAPILACAK

Türkiye’de ilk defa bir kent, belediye başkanının önderliğinde geleceğini tasarlıyor. Tasarımın çok daha öne çıktığı bugünlerde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geleceğin kalkınma hamlesini tasarlamak için önemli bir adım attı.

Başkan Özlü’nün gazeteciler, iş insanları ve kanaat önderlerinin görüşlerine de başvurarak yapacağı kentin kalkınma tasarımına Düzce Valiliği, Ekonomi Gazetecileri Derneği ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da tam destek veriyor.

BAKAN KURUM DA KATILACAK

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin de "Türkiye Ekonomiyi Konuşuyor" projesi kapsamında destek verdiği "Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi" 25-26 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak. Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da katılacağı etkinlikte bir konuşma yapacak. Düzce Valisi Cevdet Atay da etkinlikte Düzce’nin geleceğine ilişkin mesajlar verecek.

Etkinlikte dile getirilen görüşler sonrasında sonuç bildirgesi haline getirilecek ve kentin gelecek tasarımı bu görüşler üzerine inşa edilecek. Turizmde tarıma, sanayide lojistiğe Düzce’nin geleceğin yer alacak sektörlerin yol haritasının tartışılacağı etkinlik Türkiye’de bir ilk olacak.

KİMLER KONUŞACAK?

Toplantıda Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı kentleşmede yeni bakış açılarını anlatacak. Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı markalaşma ve Türk kahvesine ilişkin farklı bir sunum yapacak. Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki de tasarımın önemine vurgu yapacak.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsilcileri başta olmak üzere çok önemli isimler turizm ile ilgili mesajlar verecek. Yine Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü önderliğinde MÜSİAD Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu Başkanı Mücahit Yıldız, TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birışık gibi isimlerin katılımıyla tarım ve gıda sektörü konuşulacak. Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan gibi isimlerin katılımıyla Düzce’de yeni yatırımlar ve sanayi ele alınacak.

banner844
Yorumlar (11)
Genc 12 ay önce
Halktan görüşlee toplayın. En iyisini siz bilmezsiniz.
cihan uygur 12 ay önce
nee olur 1 sınıf tarım arazilerini yok etmeyin
bulut 12 ay önce
düzcenin nüfus arttıracak projelere değil niteliği arttıracak projelere ihtiyacı var.sanayi alanları yeter de artar.düzceye ihanet etmeyin
Akp 12 ay önce
Nefes alamıyoruz boyna sanayi acmayın sayın belediye Baskanı konralpe villada oturuyor hangi parayla hangi tesis sahibinden almış yayınlamassanız acıları m
Köylü 12 ay önce
Bu sanayi sevdası Faruk özlünün cebini nekadar daha dolduracak
yanlış planlama 12 ay önce
Ankaranın doğusu gibi çorak ve atıl araziler varken Sakarya, Kocaeli, Düzce gibi verimli tarım alanları sanayileşmeye boğuluyor. Nüfus buralara yığılıyor. Tarlalar inşaat sitesine dönüp beton ve asfaltla kaplanıyor. Oysa dünyanın geleceği tarımdır.
yazık oluyor 12 ay önce
1. sınıf tarım arazisi olan Düzce ne yazıkki hızla sanayi şehrine çevriliyor. Etrafı dağlarla çevrili bir vadi olduğu için hava kirliliği önlenemiyor. Tarım alanları konutlarla yok ediliyor. Düzcenin geleceği parlak değil maalesef.
Anıl 12 ay önce
Sanayi konuşulacak madem TÜSİAD üyesi yokmu:)))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız