banner851

banner614

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK CANINDAN OLUYORDU

banner619

D-100 karayolu kenarında hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili sağlık skandalları bitmiyor. Ailesinin şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Çağsu Hastanesi’ne götürdüğü 7 yaşındaki Kuzey Kayra Şen, Acil Doktoru Mehmet Akçay tarafından ‘Gazı var’ denilerek evine gönderildi. Ertesi gün ağrıları daha da artınca aile hekimi tavsiyesi ile devlet hastanesine götürülen çocuk, acil ameliyata alındı. Apandisti patlayan küçük çocuğun hastanede tedavisi devam ederken, büyük ihmale isyan eden baba Kemal Şen, Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, CİMER başta olmak üzere tüm gerekli makamlara şikayetlerini ilettiğini ve bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

banner846
Düzce 19.09.2020, 15:35 19.09.2020, 19:53
23760
banner844

Düzce’de 7 yaşındaki bir çocuk, Özel Çağsu Hastanesi’nde görevli acil doktorunun yanlış teşhisi yüzünden az kalsın canından oluyor.

Acil doktoru ‘Gazı var’ deyip yolladı

Edinilen bilgilere göre; baba Kemal Şen, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti olan oğlu Kuzey Kayra Şen’i 17 Eylül Perşembe günü D-100 karayolu kenarında hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi Acili’ne götürdü. Burada çocuğu yatağa yatırmadan sadece ayakta muayene eden acilde görevli Doktor Mehmet Akçay, aileye ‘Film çektirin’ dedi. Film sonuçlarına bakıp ‘Gazı var, lağman yaptırın’ diyen Doktor Akçay, ertesi gün yine gazı olabilir gerekçesi ile reçeteye 1 tane lağman ilacı yazıp çocuğu evine yolladı.

Aile hekimi teşhisi koydu, devlette acil ameliyata alındı

Gece boyunca kusan oğlunu sabah aile hekimine götüren baba Kemal Şen, doktorun açıklaması ile şok oldu. Yaptığı detaylı muayene sonucu ‘Oğlunuzun apandisit rahatsızlığı var, hemen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acili’ne götürün’ diyen aile hekimine kulak veren aile, soluğu devlet hastanesi acilinde aldı. Yapılan ultrason sonucunda acil ameliyata alınan 7 yaşındaki Kuzey Kayra Şen’in apandisitinin patladığı ortaya çıktı.

Ameliyatı yapan doktor: Son anda yetiştirdiğiniz için temizledik

Öncü Haber’e bu sağlık skandalını bildiren baba Kemal Şen, mikrofonumuza yaptığı açıklamada, ameliyatı gerçekleştiren doktorun “Son anda yetiştirdiğiniz için temizledik.” dediğini aktardı.

“Benim evladım kurtuldu, bir başkasının canı yanmasın”

“Bu büyük ihmalkarlık ve sorumsuzluk çocuğumun canına mal olabilirdi.” diyen öfkeli baba Şen, “Bu şahsa gereken cezanın verilmesini istiyorum. Sağlığın şakası yoktur. Benim evladım kurtuldu, bir başkasının canı yanmasın.” dedi.

“CİMER başta olmak üzere gerekli yerlere şikayette bulundum”

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başta olmak üzere gerekli yerlere şikâyetlerini yaptığını belirten baba Kemal Şen, bu işin peşini bırakmayacağını vurguladı.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (35)
Anne 11 ay önce
Benim 2,5 yaşındaki oğlum evde kolunun üzerine düştü acil gittik şöyle bir ayaktan bakıldı omuzu Çıkmış dendi, üniversite hastanesine sevk ettiler meğer kolu eklem yerinden çatlamış müthiş tesbit yapıldı tebrik etmek lazım.Ezbere konuşuyorlar işde Allah herkesin yardımcısı olsun
Düzceli 11 ay önce
Aile hekimliğinde olan Şener hocam iyi ki var mükemmel bir doktor ve harika bi insan kendisi rabbim yokluğunu göstermesin
İrem 11 ay önce
Gereken yapılmış öncelikle teşekkür ediyorum. Bundan 2 yıl önce yani aralık 2018 de bende aynı şekilde karın ağrısı şikayetiyle gittim ve 5 adet iğne yapıp eve gidebileceğim söylendi orda bayıldığım halde müdahale edilmedi meğer benimde apandistim patlamış ve zehirlenmeye başlamıştım neyse ki devlet hastanesindeki doktorlar gerekli işlemleri yaparak ameliyata alındım. Biz herhangi bir şikayette bulunmak istemedik ama keşke hatanın devamı olmasaydı.
Recep 11 ay önce
Aynen burasi tamamen ticarete dökmüş isi hastalari onemsiyen yok
Ümit Çengel 11 ay önce
Hamile eşimin kırık dirseğine ağrı kesici verip gönderen aynı doktor.1 saat sonrasında kesilmeyen ağrılar için devlet hastanesine gittiğimizde direk alçıya aldılar kolunu.Sağlık bu kadar basit olmamalı.
Gül81 11 ay önce
Aileyi çok iyi anlıyorum bundan üç sene önce bu durumu bende yaşadım oniki yaşındaki kızım birden Karın ağrıları başladı Atatürk devlet hastanesi acile getirdik bağırsak enfiyonu olduğunu söylediler ama sancıları geçmiyordu artı bide bayram tatiliydi poliklinikler kapalı pazar günü sancıları başladı çarşamba gecesine kadar hergün acildeyiz çarşamba gece saat üçde gittik acil doktoruna olan biteni anlattık hemen tahlil istedi apandisit patlamış doktorumuzun dediğine göre üç gün olmuş patlayalı bağırsakları ve midesi hasar gördü oniki gün ağır antibiyotik tedavisi gördük bağışıklık sistemi çöktü demem oki hepsi değil ama gerçekten bazı doktorlar işlerini düzgün yapmıyor
Muray 11 ay önce
Yine devlet hastesi còzdù işi Allah devletimize zeval vermesin
Zedemtur-zedem 11 ay önce
Covid-19 nedeniyle tıp dünyasında ne kadar sağlıkcı varsa hepsini zirveye taşıdık,nsanı sevenini de, sevmeyenini de, kendi branşında uzman olanını da, olmayanını da ve fakat özel hastanelerin bir çoğunda hastalar doktorlar için para demek, en küçük bir hastalıkta ameliyat edelim demeleri de insanlara hangi gözle baktıklarının bir göstergesi değilmi ? Zaten özel hastanelerin bir çoğuna gittiğinizde ve doktorların gözlerine baktığınızda kendinizi kurbanlık koyun gibi hissediyorsunuz ne kadar acı değilmi
Sağlıkcılara tabiki her zaman ihtiyacımız var onlarsız bir dünya olamaz Allah onları başımızdan eksik etmesin fakat onlarda bize, biz olmasaydık sizin haliniz nice olurdu gibi gözlerle bakmasınlar. Yine de doktorların bazılarında önemli insan, sıradan insan ayırımı covid-19'a rağmen devam etmektedir bazen hastaneye gideceğim diye ödüm kopuyor derler ya işte bazen ben de öyle oluyorum bu benim asla hüsnü kuruntum olamaz bu Türkiyem insanının her alandaki bakış tarzıdır. Okuma oranını artırmakla insana bakış tarzımız hala reyting yapamadı.
Adnan 11 ay önce
Hastaneyi kapatsinlar bu işi yapamiyorlarsa hergun Bir sağlık problemi yaşanıyor kendileri zaten duzcelileri sevmez ilgi alâka sıfır sadece derleri para güzel Bir ceza versin devlet belki akillanirlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın