banner851

banner955

BARO BAŞKAN ADAYI 100'ÜN ÜZERİNDE DAVAYA BAKTI

AK Parti yönetiminde olduğu dönemde FETÖ şüphelilerinin savunması nedeniyle eleştirilen ve bu nedenle istifa etmek zorunda kalan AK Partili Avukat Sedat Özdemir, hem kendisi hem de Düzce Barosu başkanlığına göz kırpan MHP’li Taner Çakır hakkında dikkat çeken söylemlerde bulundu. Çakır’ın FETÖ davasına en çok bakan avukat olmasına karşılık kendisinin FETÖ’cü avukatı olarak lanse edildiğini belirten Özdemir, “Hani sen vatan sevdalısın ya. Taner Düzce’deki tüm FETÖ dosyalarına baktı.” dedi.

Düzce 28.09.2020, 16:26 28.09.2020, 17:40
7201
BARO BAŞKAN ADAYI 100'ÜN ÜZERİNDE DAVAYA BAKTI
banner1032

Hikmet Keskin’in AK Parti yönetiminde bulunduğu sıralarda FETÖ davalarına baktığı ve dava sürecinde partinin kurumsal kimliğine zarar verdiği gerekçesiyle yönetimden istifa etmek zorunda kalan Avukat Sedat Özdemir, Düzce Barosu başkanlığına aday olan Taner Çakır’la ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

TANER DÜZCE’DEKİ TÜM FETÖ DOSYALARINA BAKTI

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a meslektaşı Taner Çakır’la ilgili değerlendirmeler yapan Sedat Özdemir, “Sen FETÖ’ye savaş açtın da. Hadi bakalım Taner Çakır’ın yüzün üzerinde FETÖ’cüleri savunduğu dava dilekçesi var. Hani sen vatan sevdalısın ya. Taner Düzce’deki tüm FETÖ dosyalarına baktı. Sen bunu haber yap senin hakkında dediklerimden özür dileyeceğim.” diyerek Taner Çakır’ın bu kadar dosyaya bakmasından sonra baro başkanlığına aday olmasına dikkat çekti.

SÜLEYMANCI CEMAATİ’NE İNTİSAPLI

Kendisinin Süleymancı cemaatine intisaplı olduğunu açıklayan Av. Sedat Özdemir, bürosunda 7 bin vekalet dosyasının bulunduğunu ve bir milyonluk araca bindiğini ifade etti ve bunlardan gurur duyduğunu söyledi.

“BEN FETÖ DAVALARIMIN HEPSİNİ KAZANDIM”

Özdemir, “Beni FETÖ davalarına bakan avukat olarak yazdınız. Ben girdiğim davaların hepsinde müvekkillerim beraat etti. Taner Çakır’ın girdiği hastane, polis, iş adamları davalarında cezalar alındı.” dedi.

AVUKATLAR TÜM DAVALARA BAKAR

Avukatların tüm davalara bakabileceğini belirten Özdemir, “Mesela Ali Dilber Yeşilay Başkanı. Ama uyuşturucu dosyalarına bakıyor. Sence başkanı olduğu kurumla bağdaşır mı bağdaşmaz ama avukat her davaya bakar. Davaya baktı diye o suçu işleyenlerle bağlantısı var anlamına gelmez. Ben Taner’i iyi tanırım. FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi yok ama davaya bakar.” diyerek yaptığı açıklamayla tezat düştü.

MHP’Lİ ÇAKIR, DÜZCESPOR YÖNETİMİNİ DE GİRDİ

Öte yandan baro başkanlığına talip Taner Çakır, MHP’de bir dönem merkez ilçe başkanlığı ve belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Çakır ayrıca Gökhan Kapoğlu başkanlığındaki Düzcespor Yönetimi’nde de görev üstlendi.

HABER: C. ÜSTÜNER

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ.

http://www.oncurtv.com/siyaset/avukat-cakir-a-yeni-gorev-h127239.html

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (20)
Ahmet 2 yıl önce
Avukat dediğin her davaya bakar ve savunmasını yapar savcı ile hakimin kalmış bir şey tutukluya da tutuksuz yargılanması ne kadar çok biliyorsunuz her şeye iz İnsanoğlu laf olsun torba dolsun konuşalım nasıl konuşursak konuşalım diye bakıyorsunuz insanlara leke atmayı çok iyi beceriyor sunuz kimsenin kariyeri ile oynayamazsınız
Selçuk 2 yıl önce
Bu haberi yaparken tek taraflı değil de, iki tarafın konuşmalarını da yazarak bu konuyu gündeme getirseydiniz keşke Öncü ailesi. Karşı tarafa cevap hakkı doğdu
MUSTAFA 2 yıl önce
NE DEMEK İSTEMİŞ, NE ANLATMIŞ NİYE BÖYLE BİR BEYANAT VERMİŞ BELLİ DEĞİL AVUKAT TANER"İ KISKANANLAR ÇATLASIN.
Sivaslı 2 yıl önce
Ikisinde tanırim ; taner abi ve sadat abi kol kola olun atmayın birbirinize bu duzce size yeter ..
YALANSA YALAN DE 2 yıl önce
AVUKAT ( AÇILIMI YALAN CIMI ACABA ) YANİ KİM KİME NE YAPMIŞ NASIL YAPMIŞ BİLEMEM AMA VATANI SATMADIĞI MÜDDETÇE HER YOL MÜBAH EKMEK TEKNESİ SONUÇTA
Tezcan81 2 yıl önce
Yorumlari gizleme sadullah her yorumu göster .cimere yazcam seni
Orhan 2 yıl önce
Adaleti adam gibi yapacan yaparken yetim hakkı yemicen bilir kişi leri umursamayıp sırf para için bu işi yapiyosan yarın bigun Allah sana ve senin gibilerine mutlaka darbeyi vurur buna hakimler de dahil
guguk 2 yıl önce
iktidar ve muhalefet 'Fetö' diye diye el birliğiyle ülkenin içine etti!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu