banner851

banner955

“BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ”

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, gündeme çarpıcı yorum ve tespitlerini aktardığı ‘Yorumlu-yorum’ programı yine ses getirdi. 2021’in “Düzce Turizm Yılı” ilan edilmesine değinen Ünsal, Düzce’nin Karadeniz’e açılan kapısı Akçakoca’da Ticaret ve Sanayi Odası’nın projenin yürütme kuruluna dahil edilmemesini sorguladı. Konuyu “çok düşündürücü” olarak nitelendiren Ünsal, “Akçakoca Ticaret ve Sanayi odasının birikimi göz ardı edilmiştir. Bu konu göz ardı edilemez. Bu organizasyonu kim yapıyor ise bu konuya dikkat etmelidir” dedi. Düzce’de sıkı bir şekilde devam edilen uyuşturucuyla mücadele operasyonlarına da değinen Ünsal mücadelenin sadece güvenlik güçleri değil vatandaş ekseninde seferberlik ruhuyla yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Düzce 20.02.2021, 16:59 20.02.2021, 18:04
2715

Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında pazartesi, Çarşamba ve cuma günler yayınlanan “Yorumlu-yorum” programında Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, gündeme dair yine önemli tespit ve yorumlarda bulundu.

“TURİZM KURULUNDA AKÇAKOCA TSO NEDEN YOK?”

2021 yılının Düzce Valiliği tarafından “Düzce Turizm Yılı” ilan edildiğine değinen Ünsal, “Burada bir yürütme kurulu oluşturdu. Yürütme Kurulunda Bürokrasiden sivil toplum kuruluşlarından yapılar var. Bu kuruluşların içine Düzce Ticaret odası,  DESOB Başkanlığı, Tarım İl Müdürlüğü, Marka Ajansı ve TÜRSAB bulunmakta. turizm denilince Düzce’de Karadeniz’e açılan bir pencere var. Düzceliler ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen insanların deniz kenarındaki o havayı yaşmak ve deniz tadını almak için gittikleri bir yer var, o da Akçakoca’dır, fakat bu yürütme kurulunda Akçakoca Ticaret ve Sanayi odası yok, neden yok bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey var Akçakoca’daki turistik tesis ve yatak kapasitesi Düzce genelindeki tesis ve yatak kapasitesinden o kadar yüksek ki sadakası bile olamaz” dedi.

“BU ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR MESELE”

Akçakoca’nın denizi ve doğasıyla sahip olduğu turizm potansiyelinde diğer ilçelerden farklı düşünülmesi gerektiğini belirten Ünsal, “Akçakoca 2021 Düzce Turizm yılı organizasyonunda Çilimli, Gölyaka, Cumayeri gibi düşünülmüş. Düzce vilayetinde 2 tane Ticaret ve Sanayi odası var. Birincisi Düzce Ticaret ve Sanayi odası ikinci Akçakoca Ticaret ve Sanayi odasıdır. Başka ilçelerde yok. Turizm Yürütme Kurulunda, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yetkilisinin buraya dahil edilmemesinin hakikaten çok düşündürücü bir mesele” ifadelerini kullandı.

“BU ANLAYIŞLA MI İLERLEYECEĞİZ?”

Akçakoca’nın sahip olduğu sanayi ve ticari değere de vurgu yapan Ünsal, “İkinci boyutu olarak Türkiye’de ilk 500 büyük şirkette Akçakoca Ticaret ve Sanayi odasında ilk 500 giren 3 tane firma var, Düzce’de 1 tane var. Düzce’de misafir ağırlama adına 100 yatak var ise bunun 80 i Akçakoca’da bulunaktadır. Düzce’nin güzel yaylaları var doğası var ama tesis yok. Karadeniz Bölgesinde yedi yıldızlı otel standardında tek otel Akçakoca’dadır. 2021 Düzce Turizm yılı ilan edilirken buraya Akçakoca Ticaret ve Sanayi odası dahil edilmemiştir. Bu konu Sayın Valimize nasıl anlatıldı bilemiyorum. Bu yapılan yanlıştan dönülesi gerekiyor. Bu nasıl bir anlayış? Biz bu şekilde mi ilerleyeceğiz?” diye sordu.

“DÜZCE BÜROKRASİSİ BAKIŞINI GÖZDEN GEÇİRMELİ”

Düzce Valisi Cevdet Atay’a durumun olduğu gibi aktarılması suretinde Atay’ın hassasiyet göstereceğini belirten Ünsal,  “Mahalle evlerinde ve Yukarı Mahallede yüzyıllardan beri gelen geleneklerimiz dahilinde bir turizm hizmeti sunuluyor. Yöresel ürünlerin satıldığı bir pazar var. Burada önemli olan şu Düzce’deki siyasi ve bürokrasisi bu konudaki duruşunu bakışını bir gözden geçirmeli.

Bugün Türkiye’nin en önemli turizm yerlerinden olan Akçakoca Türkiye’nin deniz turizminin başladığı yer Akçakoca fakat Düzce Turizm yılı ilan edilirken buraya Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası dahil edilmemiştir. Akçakoca Ticaret ve Sanayi odasının birikimi göz ardı edilmiştir. Bu konu göz ardı edilemez. Bu organizasyonu kim yapıyor ise bu konuya dikkat etmelidir” dedi.

Son günlerde Düzce’de art arda düzenlenen uyuşturucu operasyonlarıyla ilgili de konuşan Ünsal, mücadelenin yalnızca güvenlik güçleri ekseninde değil, vatandaşlar olarak bir seferberlik ruhuyla sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

“UYUŞTURUCUNUN TOPLUMA NELER ÇEKTİRDİĞİNİ HERKES BİLİYOR”

Ünsal, “Düzce Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Kaplan geldiğinden beri bu operasyonlar ciddi konuda neticelenmeye başladı. Burada iş ailede başlıyor.  Şahsım uyuşturucunun zararlarını biliyor. İnsanların Dünyalarını nasıl abluka altına aldığını ve toplumda nasıl en alt kısma çektiğini herkes biliyor. Bugünlerde gözaltına alınanlar var, 15 günde bir biz uyuşturucu haberi yapıyoruz.

“UYUŞTURUCU İLLETİ İLE MÜCADELE SADECE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN GÖREVİ DEĞİL”

Devlet tüm imkanlarıyla Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Alay Komutanımız devletin güvenlik güçleri bu konuda en üst seviyede teyakkuz halinde mücadele veriyorlar. Gerek emniyet birimlerinde gerek ikili aile ilişkilerinde gerekse kullardaki eğitimlerde verecek olduğunuz bilgi bu konudaki mücadeleyi biraz daha üst safhaya taşıyacaktır. Ortaokul sevişesine kadar inen uyuşturucu illeti ile mücadele sadece güvenlik güçlerimiz ve riyaset makamının görevi değil” dedi.

“BU GÖREV HEPİMİZİN”

‘Bu görev hepimizindir’ diyen Ünsal sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Aileler, mahalle muhtarlarının ve hepimiz görevidir. Bir mahallede uyuşturucu kullanan bir kişinin ya da alış verişini yapan bir kişiyi mahallenin çocuğudur deyip emniyete güvenlik güçlerine şikayet etmek muhbirlik değil ihbarcılık değil. Bu memleketin geleceğine bu memleketin yeni nesline vurulan prangayı kırmaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken şu Düzce’de uyuşturucu ile mücadelede Devlet Tarafından yapılıyor. Eksik yapılıyor ise tamamlamak lazım. Nasıl tamamlarız derseniz, köyde mahallede şehirde yaşayan insanımız gördüğü duyduğu bildiği her şeyi devletin ilgili makamına bildirmeli”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
Bey 2 yıl önce
Dogrular ağır gelir ama söylenmeli kimsede darlanmamalı