banner851

banner955

CAYMAZ: " AKARYAKIT ZAMLARI VATANDAŞIN BELİNİ BÜKTÜ"

Deva Partisi Düzce İl Teşkilatı akaryakıta sürekli gelen zamlara tepki göstermek için Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de bisiklet turu düzenledi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz "Deva Partisi olarak bizler bugün 81 il teşkilatlarının organizesi ile son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına sürekli gelen yüksek zamlara tepki vermek adına böyle bir etkinlik organize ediyoruz. " dedi.

Düzce 06.11.2021, 16:50 06.11.2021, 18:05
1609

Art arda gelen zamlarla 9 liraya merdiven dayayan akar yakıt  fiyatları, vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Uluslararası piyasalarda dövize endeksli olan akaryakıt fiyatları, dolarla beraber hızlı yükseliş gösteriyor. 


Buna tepki göstermek adına Deva Partisi 81 ilde bisiklet turu düzenledi.   Bisiklet etkinliği öncesi Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz basın açıklamasında bulundu. 


Akaryakıt fiyatlarındaki artışın daha da aratacak gibi göründüğünü öne süren Caymaz, "Deva Partisi olarak bizler bugün 81 il teşkilatlarının organizesi ile son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına sürekli gelen yüksek zamlara tepki vermek adına böyle bir etkinlik organize ediyoruz. Bisikletlerle, artık bu işi ulaşım sistemine geçilmesini düşünüyoruz açıkçası çünkü gelen akaryakıt zamları vatandaşın belini büktü. Ufak zam bile olsa vatandaşlar kuyruğa girerek, akaryakıt istasyonlarında depolarını doldurmaya çalışıyor. Bunlar üzücü ama maalesef giderek artacak gibi görünüyor.

Sürekli artan döviz kurları bunun en büyük göstergesi. Akaryakıt biliyorsunuz dünya genelinde döviz endeksli. Türkiye’de de döviz kurları çok hızlı yükseldiğinden, akaryakıtta aynı oranda hızlı bir yükseliş gösteriyor.  Aynı zamanda bu etkinliğin birde şu tarafı var. Sağlık anlamında da bisiklet kullanımının çok büyük etkisi var. Toplu ulaşımın yanında biz bisiklet dolaşımının da, Düzce coğrafyası buna çok uygun, müsait. Düz bir coğrafyaya sahibiz. Bir taraftan da bunu teşvik etmiş oluyoruz açıkçası. Bu nedenle tüm 81 ilde teşkilatlarla birlikte, yerelde de bizim Düzce teşkilatlarıyla birlikte, aynı zamanda bugün Birol Bey’de bizim yanımızda. Düzce bisiklet kulübü başkanı kendisi sağ olsun şahsen kendisi geldi bizi destekledi. Kendisine sizin huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Programımız bu şekilde kısa bir şehir turu yapacağız. Bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 
 

Yorumlar (1)
YAVUZ0881 1 yıl önce
Eski bir akpli olarak düzcede artık bırakın akp yi sağ partiye oy verecek olanı saymıyorum emekliler hariç
Yeni Sayımız