banner851

banner955

“DÜZCE’DEKİ İHRACATÇILARA KULAK VERİN”

2021 yılı fındık hasat döneminin üreticilere hayırlı olmasını dileyen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, fındık yetiştiricilerine, “Fındık ihracatında bölge lideri olan üyelerimizin uyarılarını tüm üreticilerimizin dikkate almalarını rica ediyoruz.” çağrısı yaptı.

Düzce 17.08.2021, 11:03 17.08.2021, 11:27
1500
“DÜZCE’DEKİ İHRACATÇILARA KULAK VERİN”
banner986

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye’nin en önemli ihraç ürünleri arasında yer alan fındık ve 2021 yılı hasat dönemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Şahin açıklamasında; “İlimizin ihracat kalemleri arasında ilk sıralarda yer alan fındığın yeni sezon hasat dönemi gelmiş, geçim kaynağı fındık olan üreticilerimizin telaşı da başlamıştır. Özellikle hasat döneminde yaşanan mevsimlik işçi sorunları, hasat sonrası kurutma ve satışa hazır hale getirme dönemi gibi dönemlerde Düzce Valiliğimiz, Düzce İl Sağlık Müdürlüğümüz, Ticaret Borsamız ve bizler üzerimize düşen görevleri her dönem olduğu gibi bu dönemde de yerine getireceğiz. Fındık ihracatında bölge lideri olan üyelerimizin uyarılarını tüm üreticilerimizin dikkate almalarını rica ediyoruz. Tarım İl Müdürlüğümüzün açıklamış olduğu hasat dönemlerinden önce ve yanlış hasat teknikleriyle yapılacak olan mahsül alımları hem ihracatımıza hem de üreticinin kazancına zarar verecektir. Bu vesileyle gerek üreticilerimize gerekse fındığı işleyip uluslararası pazarlara taşıyan üyelerimize yeni sezon fındık hasadının hayırlar ve bol kazançlar getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Oktay 1 yıl önce
Üretici birlik olup, mahsulünü kendisi ihraç etmeli. Bu maliyetlerle fındık üretimi yakında sürdürülebilir olmaktan çıkacak. Fındığın zahmetini üretici çekiyor, sefasını hayatında hiç tarlaya girmemiş ihracatçı sürüyor.
duzcelı 1 yıl önce
sahın efendıde ıhracatcıya sahıp cıkıyor
23
açık