banner851

banner614

ESNAFLAR PROJENİN BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMESİNİ BEKLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cedidiye Meydanını modern bir görünüme kavuşturacak olan Cedidiye Meydanı Projesi için düğmeye bastı. Altı kapalı otopark, üstü ise Düzce’nin dokusuna uygun modern işyerleri ile Düzce’ye yeni bir kimlik kazandıracak projenin çalışmaları devam ediyor. Peki Cedidiye Meydanı esnafları, proje hakkında ne düşünüyor? Öncü Haber ekibi bu sorunun cevabını alabilmek için Cedidiye Meydanındaki esnafların nabzını tuttu.

banner619
Düzce 28.01.2021, 17:30
3777
ESNAFLAR PROJENİN BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMESİNİ BEKLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Cedidiye Meydanı ile ilgili hazırladığı proje, ses getirmeye devam ediyor. Başkan Özlü’nün, AK Parti Düzce İl Başkanlığı Kongresinde tanıtımını yaptığı Meydan Projesinin detayları netlik kazanmaya başladı.

Düzce’ye yeni bir kimlik kazandırması beklenen proje kapsamında, meydandaki eski yapılar yıkılarak, yerine modern işyerleri inşa edilecek. Meydanın altına ise kapalı otopark yapılarak, yıllardır Düzce’nin en büyük sorunlarının arasında gösterilen otopark sorunun, büyük bir ölçüde çözülmesi hedefleniyor.

Cedidiye Meydanında bulunan esnaflar da projenin bir an önce hayata geçirilmesini dört gözle bekliyor. Meydan projesi için Öncü Haber mikrofonuna konuşan esnaflar, “Bu proje Düzce’nin çehresini değiştirecek” dediler.

İşte meydan projesi ile ilgili esnafların yorumları:

“Buradaki mevcut harabe yapıların bir an önce yıkılmasını istiyoruz”

İdris Dil: Cedidiye Meydanında esnaflık yapıyorum. Düzce Belediyesinin Cedidiye Meydanı ile ilgili hazırlamış olduğu projeyi çok iyi buldum ve projeyi destekliyorum. Çünkü bu harabe yapılarının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Bu çok geç kalınmış bir proje. Bu proje ile birlikte Cedidiye Meydanının çehresi değişecek ve bu çok güzel olacak. Esnaflar olarak bu projenin en kısa zamanda yapılmasını istiyoruz.

“Düzce’nin göbeği böyle olmaması lazım”

İsmet Atasever: Bence bu proje bir an önce hayata geçmeli. Burası Düzce’nin göbeği, böyle olmaması lazım. Şehrin göbeğinde böyle harabe bir görüntü çok çirkin duruyor. Bu yüzden Belediyenin hazırlamış olduğu projeyi destekliyorum. Bu proje hayata geçince Düzce’ye çok şey kazandırır. Yani hem görüntü olarak olsun, hem de ticari olarak çok güzel olur ve çok şey fark eder.

“Düzce için çok güzel olur”

Orhan Tufan: Güzel olur inşallah. Altına da otopark yapacaklarmış, bu Düzce için çok iyi olur. Tabii hani yapılmayınca bir şey demek çok zor. Bu proje hayata geçerse, en çok buradaki esnafların işine yarar. Çünkü buradaki yapıla çok eski. Artık bir düzene girmesi gerekiyordu. Biz buradaki esnaflarla konuşuyoruz bu konuyu, hepsi çok iyi olacak diyor. Ama dediğim gibi, şimdi bir şey söylemek çok erken. Önce işe başlanmasını ve bitirilmesini görmemiz lazım. O zaman bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak. İnşallah bir an önce inşaatına başlanır.

“Düzce’nin görüntüsü değişir”

Rasim Zabun: Bu proje hayata geçerse bizim açımızdan çok iyi olur. Çünkü buradaki esnaflar ve müşterilerimiz, buraya geldikleri zaman araçlarını park edecek yer bulamıyorlar. Düzce için çok iyi olur bu proje hayata geçirilirse.  Düzce’nin de görüntüsü değişmiş olur. Bizim buradaki esnaflarımız için de daha iyi olur.

“Düzce’nin tamamına bu tür projeler yapılması lazım”

Mehmet Anaç: Sadece Cedidiyle Meydanı değil, Düzce’nin tamamında bu tür çalışmalar yapılması lazım. Özellikle İstanbul Caddesi üzerindeki bazı binalar harabeyi andırıyor, o binaların belediye desteği ile restore edilmesi lazım. Düzce sadece iki cadde ve bir sokaktan ibaret, biraz daha genişlemesi gerekiyor. Yani yeni meydanlar, yeni caddelere ihtiyaç var. Düzce şehir merkezinde, çok yoğun bir otopark sıkıntısı var. İnşallah Cedidiye Meydanı bir başlangıç olur. Düzce için de inşallah iyi olur.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (19)
Düzceli.. 8 ay önce
Meydana mastır bir plan mantıklı.. Altı otopark güzel mantık.. Ama üzerinde işyeri olmamalı.. Projeyi yayınlayın ki millet bilsin..
Düzceli81 8 ay önce
Sadece Cedidiye deil Çarşının tamamı böyle olursa süper olur Merkezin genişlemesi şart
noname 8 ay önce
bence orada esnafa geçici yer temini yapılması gerekiyor koskoca alan gerek prefabrik gerek çadır olsun esnafın zaten zor olduğu şu dönemde buna bi çözüm düşünülmeli
Cem 8 ay önce
Önce Atatürk Bulvarını belediye önündeki meydandan Asarsuyu na bağlasınlar. Yıllardır saçma bir trafik çilesi çekiliyor kimsenin sesi çıkmıyor. Bir tören karşılama vs zamanında çok gerekiyorsa yol geçici olarak kapatılır sonra tekrar açılır.
Cem 8 ay önce
Önce Atatürk Bulvarını belediyenin önündeki meydandan asarsuyu na
Osman 8 ay önce
Para? Para var mı? Yok. Düzce'nin sorunlarını çözeceğine adam kendi manzarasına makyaj yapıyor. Önce Düzce'ye biraz hizmet et, bütçende para kalırsa yap böyle şeyleri.
BALBAY 8 ay önce
Kültür merkezinde oturarak proje yapılmıyor bakan bey!sayenizde cedidiye meydanı ıssız bir hale geldi.belediye binasını işler hale getirin lütfen.halkın içine karışın
Bılal ışık 8 ay önce
Nasıl yıkıcaksınız esnaf ne olucak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın