banner851

banner955

KIYI DA SAĞANAK YAĞMUR, İÇERİDE KAR VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava raporunda yarın Düzce’nin alçak kesimlerinde etkili olacak kuvvetli sağanak, 500 metre rakım ve üzeri kesimlerini ise kuvvetli kar yağışı nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı sarı kodla uyardı.

Düzce 16.12.2021, 13:29
7681
KIYI DA SAĞANAK YAĞMUR, İÇERİDE KAR VAR

Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla yazdan kalma günleri yaşayan Düzce’ye kış bir geldi, pir geldi. Hafta başında başlayan yağışlarla birlikte hava sıcaklıkları da hissedilir şekilde düştü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmelere göre yarın (cuma) sabah saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak ve Bartın’ın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak beklendiğini duyurdu.

Kıyı kesimlerde metrekareye 60 kilograma kadar yağış beklenirken iç kesimler için de kuvvetli kar uyarısı geldi. 500 metre ve üzeri rakımlı yerlerde yer yer kuvvetli kar yağışının etkili olacağı tahmin edilirken 10 ile 20 santim arasında beyaz örtü oluşması bekleniyor.

Düzce’de yaşayan vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı , “Ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” notu ve sarı kodla uyarıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız