banner615

banner614

banner701

ÖZLÜ: KÖKTEN ÇÖZÜM BULMAK ZORUNDAYIZ

banner619

Düzce Belediyesi elektronik kartlı su sayacı uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediyenin su tahakkuk ve tahsilatlarını daha verimli hale getirmek amacıyla su sayaçlarını ön ödemeli kartlı sayaçla değiştirmeyi gündemlerine aldıklarını açıkladı. Düzce'de kartlı sisteme geçişi hızlandırmak için depozito bedelinin alınmaması ve su tüketiminde mevcut tarifeden indirimli su kullanılması gibi teşviklerin devreye sokulması planlanıyor.

Düzce 15.11.2019, 10:54 15.11.2019, 12:47
3580
banner785

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü Asar Suyu Parojesi ve su sayaçlarının ön ödemeli sisteme taşınması konularında toplantı düzenledi.

Asar Suyu projesinin son durumu görüşüldü

Şehrin merkezinden geçen Asar Suyu çevresinde yapılacak rekreasyon projesinin detayları konusunda Proje Ofisi personeli ile bir araya gelen Başkan Özlü, alana uygulanacak projenin son hali üzerine değerlendirmelerde bulundu. Başkan Özlü proje uzmanlarına hızlı bir şekilde çalışmaları yönünde talimat verdi.

Aynı toplantının devamında Düzce Belediyesi'nin su borçlarından kaynaklanan alacakları konusunda Mali Hizmetler yetkilileri ile görüşen Başkan Özlü, birçok şehirde uygulandığı üzere Düzce'de de hem vatandaşların biriken su borçları nedeniyle mağdur olmaması hem de belediye alacaklarının ortadan kaldırılması için ön ödemeli sisteme geçilmesi amacıyla çalışılmasını istedi.

"Borçlar hem vatandaşı hem de belediyeyi zora soktuyor"

Su borçlarının hem vatandaşı hem de belediyeyi zora soktuğunu belirten Başkan Özlü, "Biz vatandaşımızı zorlayacak kurum değiliz. Ancak bu şehrin bir alt yapısı var, sunulan bir hizmet var. Bu hizmetin bakımı, onarımı yenilenmesi var. "Sudan para alınmaz, en pahalı suyu kullanıyoruz" diyenler var. Bunu daha önce açıkladım; bölgede en ucuz su kullanan biziz. Vatandaş biriken borçları ödemekten kaçınıyor, gelin bu borçları yapılandıralım, gerekirse taksitlendirelim. Ancak buna kökten çözüm bulmak zorundayız. Şimdi zaten tüm abonelerin ön ödemeli sayaç sistemine geçmesi için çalışıyoruz. Bunu tercih etmeleri için teşvikler düşünüyoruz. İnşallah biraz sabır ve anlayış ile her şey daha güzel olacak" dedi.

Yorumlar (44)
Emir 5 ay önce
Internetten yükleme gelsin başkan belediyeye gitmek zorunda miyiz şu yılda biz ya
Duzceli 13 ay önce
Akilli sayac tambir sorun ariza yapinca su kesiliyor ve magdur kaliyorsunuz yanı evde 2 3 gün susuz kaliyorsunuz
sanayici 1 yıl önce
kimler köşe olacak acaba
gurbetci 1 yıl önce
biz gurbetciler senede 15-20 gün tr ye geliyoruz kartli sayaclarda otomatik aylik yanilmiyorsam 25 tl kesiliyor yani gurbetcilerede burdanda bir kazik sagolun var olun biz alistik zaten hic sasirmadum
vatandaş 1 yıl önce
Kökten çözüm şudur; su parasını ödemeyen insanların gider suyunu kesersin.
Ne hakla bana ön ödemeli sayaç'ı dayatıyorsun. Hangi hakla, hangi kanunla.
Bana, halka soruyor musun...
Akçakocalı 1 yıl önce
Arkadaşlar akçakoca da biz kartlı sayaca geçtik zorunlu dediler sonra mahkemeden zorlayamazsiniz kararı çıktı ve iptal oldu. Geçenler geçti kalan kaldı saçma sapan bişey oldu.
cevap verin 1 yıl önce
Madem her hizmeti para ile alacağız o zaman vergi niye veriyoruz. Siz insanlar 500 TL'ye kaç gün çalışıyor bilmiyorsunuz sanırım
Aaaa 1 yıl önce
Akıllı sayaç kullananlar şu almak için belediye ye gitmek zorunda. Olması gereken internet bankacılığı veya kredi kartıyla belediye ye gitmeden su ala bilmek bu konuda herhangi bir girişim varmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
açık