banner851

banner955

ÖZLÜ'NÜN 4. ŞİİRİ TIKLANMA REKORU KIRIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seslendirdiği "Sakarya Türküsü" şiiri sosyal medya platformlarında yayınlandı. Üstat Necip Fazıl Kısakürek 1949 yılında tren yolculuğu esnasında Sakarya nehrinin kenarından geçerken esinlenip kaleme aldığı şiiri seslendiren Başkan Özlü, klip çekimleri için tren kompartımanını tercih etti.

Düzce 21.03.2022, 11:50 22.03.2022, 13:47
2132
banner1032

Şiire ve edebiyata olan ilgisi ile bilinen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şiir albümünün 4. klibini "Sakarya Türküsü" şiirine çekti. Türk edebiyatında önemli şiirlerle adından söz ettiren Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in Ankara'ya doğru giden bir trende Sakarya nehrini görmesiyle kaleme aldığı "Sakarya Türküsü" şiirini seslendiren Başkan Özlü, klip için tren kompartımanını tercih etti. 1949 yılında Türk toplumunun içinde bulunduğu durumu kendi bakış açısından kaleme alan Kısakürek'in şiirini içten ve coşkulu bir şekilde okuyan Başkan Özlü'nün şiir klibi sosyal medya platformlarındaki yerini aldı.

SAKARYA NEHRİNDEN KESİTLER DE BULUNUYOR

Başkan Özlü'nün tren yolculuğunda çekilen klibi, Sakarya nehrinden görüntüler ile harmanlanarak izleyicilerin beğenisine sunuldu. Başkan Özlü daha önce Turgut Uyar'ın "Türkiye’m", Cahit Sıktı Tarancı'nın "Memleket İsterim" ve Nazım Hikmet'in "Davet" şiirlerini seslendirmişti. Başkan Özlü'nün ve yayınlanan klibi kısa sürede büyük beğeni aldı.

"HATIRASINA HÜRMETLE TREN YOLCULUĞUNDA SESLENDİRDİM"

Başkan Özlü, ünlü şair Necip Fazıl Kısakürek'in tren yolculuğunda esinlenerek yazdığı şiiri, yine bir tren yolculuğunda okumak istediğini söyleyerek; "Üstat Necip Fazıl Kısakürek, Sakarya Türküsü adını verdiği efsane şiirini tren yolculuğu esnasında, kıvrıla kıvrıla akışını seyrettiği Sakarya Nehri’nin verdiği ilhamla yazmıştı. Ben de O'nun aziz hatırasına hürmetle bir tren yolculuğunda seslendirdim.

Sakarya Türküsü; tarihin, felsefenin, hissedişin ve mücadelenin destanlaştığı bir başyapıttır. Gelenekten geleceğe yürürken hafızamızda tutmamız, derinliğini kavrarken aynı zamanda dersler de çıkarmamız gereken bir şiirdir" ifadelerini kullandı.

Klibi İzlemek İçin: https://www.youtube.com/watch?v=Ih-5AZi8M2A

banner844
Yorumlar (13)
Selçuk 81 7 ay önce
Yazık ama çok yazık. Sakarya kocaeli ayağa kalktı ama Düzce yerinde sayıyor sayın Başkan
mehmet 7 ay önce
şiirden soğudum .
Cevap 7 ay önce
Çocuklar evde aç perişan baba kahve köşe para eziyor
Vatandas 7 ay önce
Boş islere vakti çok demek, masrafları belediyeden ise hakkım haram olsun.Mahalle yolu köstebek yuvası.
Kemal Kaya 7 ay önce
Düzce hızlı tren istiyor
Tatar ramazan 7 ay önce
Başkan şiir okumayı beceriyor.
Yakında vatandaşa da gazel okumaz inş.
akif 7 ay önce
hızlı trenmi bari:))))güleceğim yoktu?
cash81 7 ay önce
düzce ye bir faydan yok masrafları kendi cebinden ödemişsindir herhalde ama nerdeeeee zencide beyaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık