banner851

banner614

SAĞLIKLA OYNAMAK BU KADAR KOLAY MI?

Düzce Merkez’e bağlı Beyciler mahallesinde dün alışveriş yapmak için bir zincir markete giden Serhat Coşkun alışverişini yapıp eve döndüğünde gördükleri karşısında şok yaşadı. Satın aldığı atıştırmalık üründen kötü kokular geldiğini fark eden Coşkun, üzerinde deliklerin olduğunu gördüğü ürünü parçalara ayırınca içinde gezinen kurtçukla karşılaştı.

banner619
Düzce 07.09.2021, 13:04 08.09.2021, 14:20
11109

Düzce’de meydana gelen olay ‘İnsanların sağlığıyla oynamak bu kadar kolay mı?’ dedirtti. Düzce Merkez’e bağlı Beyciler Mahallesi’nde yaşayan Serhat Coşkun isimli vatandaş alışveriş yapmak için aynı mahallede bulunan bir zincir market firmasına ait şubeye gitti. Coşkun burada ünlü bir markaya ait atıştırmalık üründen de birkaç tane satın aldı.

GÖRDÜKLERİ KARŞISINDA ŞAŞTI KALDI

Alışverişini tamamladıktan sonra evine dönen aldığı ürünleri açınca şok yaşadı. İddiaya göre ürünün paketini açtıktan sonra tuhaf bir kokuyla karşılaşan vatandaş ürünü dikkatli inceleyince atıştırmalığın üstünde delikler olduğunu fark etti. Durumdan şüphelenip aldığı ürünü parçalayan Coşkun, ürünün içinde gezinen kurtçukla karşılaştı.

İKİ FİRMAYA TEPKİ YAĞDI

Son kullanma tarihinin bitmesine 10 gün kalan üründen çıkan kurtları gören Serhat Coşkun, hemen telefonuna sarılarak o anları görüntüleyip sosyal medya hesabında paylaştı. Bu görüntüler üzerine hem ürünü üreten firmaya hem de satışını yapan zincir markete tepki yağdı. 

SAĞLIKLA OYNAMAK BU KADAR KOAY MI?

Öncü Haber’e konuşan Serhat Coşkun, “Zincir marketten alışverişi yaptıktan sonra kasada indirimli ürün olarak bu vardı. Aldım ve eve döndüm. Ürünü açtığımda kötü bir koku duydum. Ürüne dikkatli baktığımda üstünde delikler olduğunu görünce şüphelendim ve parçalara ayırdım. O esnada ürünün içinde kurtçuk geziyordu. O anları hemen görüntüleyerek sosyal medyamda paylaştım ki insanların sağlığıyla oynamak bu kadar kolay olmasın.” dedi.

ZABITA İNCELEME BAŞLATTI

Olayın ardından Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tepkilerin odağındaki zincir market ve içinden kurtçuk çıkan ürün ile ilgili inceleme başlattı.     

banner844
Yorumlar (9)
Mustafa 37 2 hafta önce
Zabıtanın görevi değil ki.İşin muhatabı Tarım ve Orman Müdürlüğüdür. Ambalajlı üründe bu nasıl olur. Birisi ambalajı yırtıp ürün kurtlanmıştr. Bundan bir şey çıkmaz. Çünkü diğer ürünlerde böyle olay çıkmadıysa olay kapanır.
ev hanimi 2 hafta önce
bir markette 2000 kalem urun oluyor 2000 urunun her birinden 2 koli oldugunu varsayin kac bin urin demek bu bir tanesinin paketinin yirtildigini nasil gorsun market sahibi tek tek urunmu kontrol edjcek kurtlu seyi zaten acinca gorursun yemezsin sonucta
Vatandaş 2 hafta önce
Bitane ye acile git rapor al firmaya dava ac iyi para alirsin
Ali 2 hafta önce
o dediğin yurt dışında olur ülkemizde işler öyle yürümüyor malesef
Tarafsiz 2 hafta önce
İl Sağlık Müdürlüğü inceleme yapar Ürünlerin sorunu Varsa Yazar Cezayı Geçer Kurtları Yediğinizi Düşünün Yada Sizin Başınıza Gelsin Bu Olay
Sporcu 2 hafta önce
Paket gıdalarda bozulmasın diye kimyasallar var kurt nasıl oluşsun paket delinmistir bence
Harbi Adam 2 hafta önce
Ürün delinmişsw yada yırtılmışsa ambalajı bozulur
MLH 2 hafta önce
SKT bitmesine 10 gün kalmamış daha 40 günü var. Paket delinmiş gözden kaçmış bu kadar büyütülcek bir olay değil. Art niyet arancak bi durum söz konusu değil.
eko 2 hafta önce
zabıta incelem başlatmış şimdi yandı o firma yersen tabi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın