banner851

banner955

VALİ ATAY BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Düzce’de 28 Haziran’da meydana gelen sel felaketinin ardında bıraktığı ağır tahribatın izlerinin silinmesi için başlatılan çalışmalar, hızla devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay selden en fazla etkilenen Uğur Köyü’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Düzce 15.07.2022, 14:47
1645
VALİ ATAY BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU
banner986

Düzce 28 Haziran’ı 29 Haziran’a bağlayan gece yarısı büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalmıştı. Kuvvetli sağanak yağışlar ile taşan dereler, önüne çıkan köprü ve yolları beraberinde götürdü. Yaşanan sel felaketinde ise en büyük hasar Beyköy Beldesine bağlı Uğur Köyü’nde meydana geldi.

Köprülerin yıkılması ve yolların uçması ile Uğur Köyü ve mahallelerine birkaç gün ulaşım, neredeyse imkansız hale gelmişti.  Köylülere yardım ulaştırmak için Kızılay, AFAD ve bazı sivil toplum kuruluşları orman yollarını kullanmak zorunda kalmıştı.

Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, sel felaketinden en fazla etkilenen bölge olan Uğur Köyünde yıkılan köprü ve yolları yeniden inşa etmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay’da Uğur Köyü’ne giderek, çalışmaları yerinde inceledi.

Sel felaketinin yol açtığı ağır tahribatın giderilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar hakkında Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’den bilgi alan Vali Atay, ekiplere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Öte yandan sel felaketinin izlerinin silinmesi için, diğer bölgelerde çalışmalar sürüyor.

banner844
Yorumlar (0)
26
açık