Düzce’de hafta sonu meydana gelen sel afetinde, birçok bölge sular altında kalırken, suların çekilmesiyle birlikte bilançonun boyutu da netleşmeye başladı.

Bu çerçevede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Düzce’de acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere ilk etapta 2 milyon lira kaynak aktarıldığını kaydederek, hasar tespitler netleştikçe yapılacak desteklerin de devam edeceğini kaydetti.

Göktaş şunları söyledi: "Düzce'de yaşanan sel felaketinin ardından acil ve temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, ilk etapta 2 milyon lira kaynak aktardık"

KAMPANYA O TARİHTE SONA ERECEK KAMPANYA O TARİHTE SONA ERECEK

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Düzce'de 9 Temmuz'da yaşanan selden etkilenen vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını belirtti.

İlk tespitlere göre, 13 mahalle ve 23 köydeki 400'ün üzerinde hanenin afetten etkilendiğini vurgulayan Göktaş, şunları kaydetti:

"Hasar tespit çalışmaları devam ederken, afetten etkilenen hanelerin acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için hane başına 5 bin liraya kadar nakdi destekte bulunacağız. Bu kapsamda Düzce'de yaşanan sel felaketinin ardından acil ve temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, ilk etapta 2 milyon lira kaynak aktardık."

Haber – Ahmet Çelik (AA)