“ÖNCÜ RTV 30 YILDIR HALKIN NABZINI TUTUYOR” “ÖNCÜ RTV 30 YILDIR HALKIN NABZINI TUTUYOR”

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ve sızma girişimi sonucu 9 askerimizin şehit olması, tüm Türkiye’nin yüreğini dağladı. Hain saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgede başlattığı geniş çaplı operasyon devam ederken, operasyonlarda şu ana kadar 20’nin üzerinde bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

Hain saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimiz için tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de sabah namazı sonrası dualar edildi. Okunan tespihatlar ve getirilen salavatlardan sonra cemaat, şehitlerimiz için ellerini semaya kaldırdı.

Düzce İl Müftüsü Osman Aydın, "Bizim annelerimiz babalarımız bizi askere uğurlarken hep arkamızdan ya 'şehit' ya 'gazi' olursun dualarıyla gönderiyorlar. Çünkü vatan sevgisi imandandır." dedi.

Şehitliğe ilişkin ayet ve hadislerden örnekler aktaran Aydın, geçmişte olduğu gibi terör odaklarını kurutmak için vatanını ve milletini korumak isteyenlerin şehit olduğunu aktardı.

Şehitlere rahmet, gazilere acil şifalar dileyen Aydın, şunları kaydetti:

"Her zaman dualarımız şehitlerimizledir. Bu millet dualarla ayaktadır. Hem kendi yapmış olduğumuz dualarımızdan hem de gerek vatanımızın içinde gerekse vatanımızın ötesinde her zaman mazlumun yanında olduğumuz için çok dua alıyoruz. Terörle mücadele ederken şehit olan kardeşlerimiz, Filistin'de, Gazze'de, Doğu Türkistan'da, Myanmar'da, Arakan'da, Keşmir'de ve Irak'ta, nerede olursa olsun şehit olan yüz binlerce Müslüman var. Onlar hak davadan vazgeçmedikleri için şehit oluyorlar.

Bütün dünyaya her zaman batılın, zulmün ve kötülüğün karşısında olduğumuzu millet olarak haykırıyoruz ve dilimizle dua ediyoruz. Dün 9 şehidimiz oldu. Ondan önceki günlerde şehitlerimiz oldu. Ondan önceki yıllarda da şehitlerimiz oldu. Hem onlar için hem de dünyanın neresinde olursa olsun, bütün şehitlerimiz için öyle bir amin diyelim ki gök kubbe inlesin, melekler de bizim aminlerimize iştirak etsin inşallah."

HABER: Savaş ARI