Türkiye’nin yüzde 100 kendi imkânlarıyla ürettiği ve tasarımıyla Türkiye’ye damga vuran araç TOGG Düzce’ye geldi. Faruk Özlü’nün şoförlüğünde şehir turu yapan TOGG Millet Bahçesi’nde Düzceli vatandaşların ziyaretine sunuldu.

Aracı inceleyen vatandaşlar aracın içine binip fotoğraf çektiler. Öncü Haber Merkezi’nin mikrofon uzattığı vatandaşlar TOGG’u beğendiklerini ve Türkiye’nin bu üretiminden gurur duyduklarını şu sözlerle ifade etti:

Sevim Çetinkaya: TOGG’u dün gördüm. Çok güzel. Türkiye’mizin gururu. Gurur duyuyoruz.

Fatma Sultan Şen: Türkiye’ye yakışır bir işleme. Daha ne diyebiliriz ki?

“Her şeyi güzel yapıyor zaten bu insan.”

Halil Sağlam: Mükemmel bir araç, çok iyi. Gördüm, fevkalade güzel. Her şeyi güzel yapıyor zaten bu insan. Kalpten yapıyor. Desinler diye bir işi yok yani. Adam gibi adam. 64 yaş bir şeyler yaşadım ben, var yok. Doğru bu. Başka doğru yok.

Ramazan Karaduman: İyi düşünüyoruz. TOGG’u gördüm. İyiydi.

Ali Demir: Bence çok iyi. Kendi malımız olduğu için yani Türkiye’nin. Ben kullanılmasını herkeste olmasını tavsiye ederim tabi ki benim de olmasını isterim. Gördük. Çok beğendim özelliklerini de gördüm yani internetten de takip ettiğim olaylar.

“Ülkemiz için gurur verici bir üretim.

Emine Keleş: Ülkemiz için çok büyük bir gurur verici bir üretim. Liderimizin bu şekilde bütün her şeye mücadele ettiği gibi yollar olsun, okullar, yatırımlar yaptığı gibi, ülkemize de böyle bir şey layıktı. Hepsinin üstesinden geldi. Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta da başaracağına da tekrar liderimiz olacağına inanıyoruz. TOGG’u gördüm, istediğimiz gibi yani hepimizin istediği gibi büyük bir başarı. Vatanımıza da hayırlı olur dileklerimizi sunalım yani hepimiz için hayırlısı olsun.

Vatandaş: Yerli, milli. Görmedim ama aldığım izlenim kadarıyla yararlı. Sonuçta bu ülkenin yerli milli şeylere ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bunu seçimle bağdaştırmıyorum ama bence yararlı, artmalı. İçini de gördüm içini de beğendim ama ekranlardan gördüm. Talep de olduğunu yanılmıyorsam görüyorum.

Selma Bürün: Çok pahalı. İnsanlar soğanı patatesi düşünürken TOGG’u mu düşünecek durumda? Hayat pahalı. İmkânsız, geçinmeyi düşünüyor herkes. TOGG’u gördüm. Güzel, diyecek bir şey yok yani ama pahalı yani şu Türkiye’ye pahalı o, halka pahalı. Alabilenler belli bir kesimler alır, o kadar.

“4/4’lük”

Lütfü Çelik: Çok iyi. Güzel. Beğeniyorum. TOGG’u gördüm. Çok güzel buldum. 4/4’lük.

Bilgin Aydın: Kendi üretimimiz olduğu için çok memnunuz. Bunu parti gözetmeden herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Ülkemize yapılan her şey bizim için bir hizmettir. Bunu çok memnuniyetle karşılıyoruz. Açılışa da geldik zaten. Çok memnun kaldık.

“Şimdi bir tane ama yarın öbür gün çeşitlenecek.”

Ruhi Akten: TOGG’u gördüm. Gayet güzel şık bir araba. Ülkemize memleketimize hayırlı olsun. Gurur verici bir olay. Kendi arabamızı ürettik. Şimdi bir tane ama yarın öbür gün çeşitlenecek onlar. Ben alamasam da önemli değil bir arkadaşım dostum alacak. Gurur duyuyorum.

“Dışarıya paramız gideceğine kendi ülkemizde kalsın.”

Fahri Aydın: Çok güzel. Yerli malımızla, yerli imkânlarımızla, yerli personelimizle, emeğimizle TOGG aracı yapıldı. Şimdiye kadar gelen araçların hepsi Amerika’dan Fransa’dan Almanya’dan… Memleketimizdeki yerli aracın yapılışı memleketimiz, milletimiz için büyük bir fırsat. Dışarıdan alıp boşuna paramız dışarıya gideceğine kendi ülkemizde kalsın.

Yaşar Kara: İyi gayet olumlu. TOGG’u görmedim ama arkadaşlar iyi olduğunu söylüyor.

Rafet Bey: TOGG’u gördük beğendik. Zaten beğeniyorduk. Güzel hoşumuza gidiyor. Paramız olsa alacağız sıra gelirse.

HABER- NİSA AYDIN

KAMERAMAN- ECE MUTLU