Hayata geçirmek istediği çok sayıda proje için aylar öncesinden ekonomik ve teknik araştırmaları içeren fizibilite çalışması yaparak vatandaşın karşısına çıkan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, memleketini her alanda geliştirmeyi hedefleyen yatırımları Düzceliler’in hizmetine sunmak istiyor.

RAYLI SİSTEM PROJESİ: TRAFİĞİ RAHATLATACAK

Hem Düzce’nin trafiğini rahatlatacak, hem de otopark sorununu ortadan kaldıracak Raylı Sistem Projesi hakkında bilgiler veren seçimin iddialı Adayı Eser, söz konusu projenin Düzce’nin en büyük kronik sorunlarından olan trafik ve otopark problemini ortadan kaldıracağını vurguladı. Eser, “Asar Suyu istikametinden Soğancı, Adliye, Küçük Su, belediye, valilik, hastane ve oradan da ikinci bir kısım olarak üniversiteye hat yapılarak Düzce trafiğini rahatlatmak istiyoruz. Şehrin batı ve doğu bölgesine kapalı otopark yapıldığında ise vatandaş arabalarını bırakır, trenle gider. Böylelikle hava kirliliği de azaltılmış

“ÜLKE SİYASİ TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR” “ÜLKE SİYASİ TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR”

 olur.” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 13 At 23.48.08

BİN 500 DÜKKANLIK MODERN SANAYİ SİTESİ PROJESİ: ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Küçük Sanayi Sitesi’ndeki alt ve üst yapı eksikliklerini inşaat mühendisi gözüyle yerinde tespit ettiğini hatırlatan Eser, bu bölgeye yakın bir noktada hayata geçirilecek ‘Bin 500 Dükkanlık Modern Sanayi Sitesi Projesi’nin tüm sorunlara merhem olacağını vurguladı.

Eser, “Ben Küçük Sanayi Sitesi’ni de ziyaret ederek, esnafların sıkıntıları ile ilgili bilgi aldım. Gerçekten Küçük Sanayi Sitesi, yağmurlu havalarda çamur, güneşli havalarda toz. Bir de orada gördüğümüz farklı sıkıntı, yol kotlarının farklı olması. Bunun çözümü yine belediyede… Belediyenin kendi imkanları ile 35 – 40 santim kazarsınız, ona göre eğimlerini verirsiniz. Bunları yaparken de tüm altyapı çalışmaları ile birlikte, bölgenin 50 -100 yıllık geleceğine yönelik yapmanız lazım. Halkın takdiri ile başkan seçilmemiz halinde hızla oluşturacağımız yeni sanayi bölgesi esnafımızın huzurla kepenk açacağı bir alan olacak. ‘Bin 500 Dükkanlık Modern Sanayi Sitesi Projesi’ sanayide tek döken esnafımızın sorunlardan kurtarıp yüzünü güldürecek.” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 13 At 23.48.08 (1)

OTEL, FUAR ALANI VE İŞYERİ KAMPÜSÜ PROJESİ: DÜZCE’YE YENİ SOLUK GETİRECEK

Otel, Fuar Alanı ve İşyeri Kampüsü Projesi’nin Düzce’ye yepyeni bir soluk getireceğinin altını çizen MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, “Benim en büyük hayalim; Eski Sanayi Sitesi ve Yeni Sanayi Sitesi’ni kaldırmak ve o bölgeyi 2- 3 katlı işyerlerinin olduğu, bankaların olduğu, alışveriş merkezlerinin olduğu, kafelerin olduğu, yeşilliğin bol olduğu, kısacası sosyal alanların bol olduğu bir cazibe bölgesi haline getirmek. Şimdi vatandaşlarımızın birçoğu alışveriş için ya Bolu’daki alışveriş merkezine gidiyor, ya da Sakarya ve İzmit’e gidiyor. Böyle bir tesis yaparsanız, Düzceliler alışveriş yapmak için dışarıya gitmez. Ben bunu anlattığım zaman, vatandaşlarımız gerçekten buna hayran kalıyor. Çünkü Düzce’de sosyal yaşam alanı kalmamış.” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 03 13 At 23.48.09