Bir önceki sezon 22 yıllık 2’inci Lig hasretine Şampiyonluk Kupası’nı kazanıp son vermesiyle birlikte ayakta alkışlanan DÜZCESPOR yeniden sıkıntılı bir süreç yaşamaya başladı.

Şampiyonluk sezonu ve geride bıraktığımız sezona,  Başkan Gökhan Kapoğlu ve yönetim kurulunun maddi manevi bütün imkanlarını kullanarak bu başarıda çok büyük emekleri olmuştur

Bu arada; Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası ve ile iş insanlarının özellikle stat reklamlarıyla maddi destekleri oldu.

Bu bilgiler Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İslam Keleş tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı, “Yönetim kurulunun yeni sezon öncesi kadro planlaması ve bütçe konusunda yaptığı toplantılarda nereye koysak olmuyor, ne kadar koysak olmuyor bir türü.

Düzcespor'un geleceği için gerekli olan bütçeyi toparlayamıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Gelir getirici bir yöntem geliştiremiyoruz” diye başladığı yazıyla kulübün içinde bulunduğu çıkmazı, DÜZCESPOR logosuyla, YOLUN SONU spotuyla kamuoyuyla paylaştı.

Bu yazıyı okuyunca bir gazeteci ve DÜZCESPOR sevdalısı olarak kulübün geleceği adına umutsuzluğa kapıldım ve çok üzüldüm. Çünkü amatör lige kadar düşen tesislerinin elektrik, doğalgaz ve telefonu bile borcu nedeniyle kesilen bir kulüpten 22 yıl sonra Şampiyon olmuş,  2’inci lige çıkmış ve profesyonel liglerde borçsuz 5 kulüpten bir tanesi olmuş.  56 yıllık Düzce'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve ortak değeri kırmızı lacivertli koca çınar DÜZCESPOR yeniden bilinmezliğin içine düşürülmemeli. Düşerse ne olur?

“Kongrelerde Başkan adayı çıkar mı? Kayyuma mı kalır? Federasyona para yatacak mı? Transfer tahtası açılabilecek mi? lige katılabilecek mi?” sorularına cevap aramaya başlanacak. Çünkü yıllar yılı her sezon öncesi hatta devre arasında bile tüm taraftarlar gibi biz gazetecilerde bu sorunların cevaplarını alacak muhatap arardık son 3 sezondur unuttuğumuz bu soruları düşünmek bile istemiyorum.

DÜZCESPOR Kulübünün böyle bir bilinmezlikle baş başa bırakılmaması için ilimizin Atanmış ve seçilmişlerine sanayici ve iş insanlarına başta Ticaret ve sanayi odası yönetimleri olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının Başkan ve yönetimlerine büyük görevler düşüyor buna inanıyor ve sizlerin Düzcen'in değeri DÜZCESPOR'A omuz vermenizle tarihine yakışır başarılarına devam edecektir

Aksi halde kaderine terk edilen DÜZCESPOR'un kayyumlara kalması, DÜZCE’MİZE YAKIŞMAZ.

Bugün DÜZCESPOR için YOLUN SONU değil, yeni başarılar için DÖNÜM NOKTASI olması için haydi Düzce! DÜZCESPOR için hep birlikte el ele verme zamanı.