Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce, İşletme ve Pazarlama mühendisleri, Yığılca ve Akçakoca Orman İşletme Müdürlüklerinin İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları ile Kurtkayası Orman İşletme Şefliği üretim işlerinde çalışan kooperatiflerin katılımıyla, üretim çalışmalarını ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Yığılca Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Kurtkayası Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

2023-Yigilca-Uretim-tatbikati-01

İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Kurtkayası Orman İşletme Şefliği 23 nolu bölmesinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre uyulması gereken hususlar, yürürlükte bulunan standardizasyon esaslarına göre ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.

2023-Yigilca-Uretim-tatbikati-05

Öğleden sonra Kemer Orman Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2023 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.