banner851

banner614

Bakanlık'tan velilere uyarı

 Milli Eğitim Bakanlığı, 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında resmi ilköğretim okullarının birinci sınıflarına kayıtların önceki yıllardan farklı bir şekilde yapılacağını belirterek velileri uyardı.

banner619
Eğitim 03.06.2009, 13:09
206
Bakanlık'tan velilere uyarı

2008-2009 eğitim öğretim yılının sona ermesine günler kalırken yeni eğitim yılı için kayıtlar konusunda uyarılar gelmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı da velileri kayıt konusunda uyardı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, E-Devlet uygulaması kapsamında, ulusal adres veri tabanındaki bilgiler esas alınarak öğrencilerin okullara otomatik olarak yerleştirileceği, velilerin form doldurması ve ön kayıt yaptırmasına gerek olmadığı bildirildi.

Velilerin çocuklarının hangi okula yerleştirildiğini 29 Haziran tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesindeki Veri Bilgilendirme Sistemi'nden veya yakınındaki bir ilköğretim okuluna giderek öğrenebileceği ifade edilen açıklamada, "Okul yöneticilerinin öğrencinin adresinin doğruluğunu tespit açısından velilerden elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeleri isteyebileceği" kaydedildi

Yorumlar (0)