banner851

banner614

İHL MEZUNLARI BAYRAMLAŞTI

Düzce İmam Hatip Lisesi Derneği mensupları, Kurban Bayramı’nın üçüncü günü bir araya gelerek bayramlaştılar.

banner619
Eğitim 17.10.2013, 18:38
231
İHL MEZUNLARI BAYRAMLAŞTI


Düzce İmam Hatip Lisesi Derneği mensupları Kurban Bayramı’nın üçüncü günü bir araya gelerek bayramlaştılar. Yoğun katılımın olduğu gözlemlenen bayramlaşmada imam hatip mezunları hasret giderdi. Bayramlaşma törenine Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Osman Çakır, merkez ve ilçe belediye başkanlarının birçoğu İmam Hatip Lisesi Mezunları katıldı.
Tasavvuf Müziği eşliğindeki bayramlaşma Hafızlık yarışmasında Türkiye Şampiyonu olan Abdülbaki Çelik’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Dernek Başkanı İdris Çalışkan imam hatip okulları öğrencilerine yönelik çalışma ve projeleri anlattı. Ardından öğrencilerden oluşan ilahi grubunun söylediği ilahiler bayramlaşmaya gelenleri mest etti. İlahi grubunun ardından söz alan Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz daha önce İmamhatip mezunları derneğinde 28 Şubat sürecinde İmamhatipler’in duruşu hakkında yaptığı açıklamasının yanlış anlaşıldığını ifade ederken, bürokraside belli bir makama gelen imamhatiplerle ilgili konuştu.

 

BU İMAMHATİP RUHUNDA VAR MI?

Korkmaz, “Ben günahım çok olan bir insanım ve benim günahımı kimsenin almasını hiç tavsiye etmem. Ben 3 çocuğumu da İmam Hatip’e gönderdim bir öğretim üyesi olarak. Ben pusulası bozuk bir armudun yazmış olduğu bir yazıya inanan bana bir telefon kadar yakın olan arkadaşlarımın bir kalitesizin kalitesi herkesçe malum olan bir insanın yazdığı yazıdan bir hareketle beni benim dostlarım imamhatip düşmanı yaptılar. Tebrik ediyorum nasıl becerdiler nasıl yaptılar. Bu salonda bir konuşma yaptım açık ve net yine burada konuştum o zaman sıralar böyle değildi daha değişikti dedim ki ben ilahiyatçıların bir eve getirilmesini istemiyorum. Benim konuşma üslubum böyle arkasını da anlattım bu bir genelleme kıyametler koptu ondan sonrasını söylediklerimin hiçbir önemi kalmadı. Sonra açıklamasını yaptım niye çünkü onlardan çok şey beklediğimiz halde çok üstün performans beklediğimiz halde bürokraside bir yere geldikleri anda orda oturuyorlar yumurtalarını sıcak tutmak isteyen guguk gibi… bu imamhatip ruhunda var mı?”dedi. 

 

BİZ İMAM HATİBİ OLMASI GEREKEN YERE ÇEKİYORUZ


İmamhatiplilerin yıllarca ezildiğine dikkat çeken Korkmaz, normalleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Korkmaz, “Biz imam Hatipleri niye önemsiyoruz çünkü imam hatipler ezildiler çünkü imam hatipler yok edilmek istendiler ve biz imam hatibi olması gereken yere çekiyoruz normalleştiriyoruz. Sanki sadece imamhatipler bizimmiş gibi biz İmamhatip’den başkasını tanımazmışız gibi hal içerisindeyiz bakın bunun altını çizerek söylüyorum bu çok yanlış bu çok büyük sıkıntı verir. Diyorsanız yanlış söylüyorsanız, söyleyin dinleyeyim. Yani yüzde 90’nını eğitim gören gençlerin burada tutacak yüzde 10 u burada olacak ve bizim bunla bir hedefimiz olmayacak. Şimdi şunu diyebilirsiniz başbakan böyle söylüyor. Başbakan niye onu söylüyor mağduriyet var mağduriyeti gideriyor. Haklı yani olması gereken yere çekiyor. Ama biz normal liselerde ortaokullarda da müfredatı da ne yaptık değiştirmeye çalıştı ki onları da imam hatipleştirelim diye ama bu müfredatla yetmez bizlerin oralara el atması lazım oralarda örgütlenmesi lazım ve oraları geliştirmesi lazım.” Dedi.

“İbrahim Korkmaz imamhatiplerin düşmanı oldu” denmesinden rahatsızlık duyduğunu belirten Korkmaz sözlerine şu şekilde devam etti:


“Ben demişimki imamhatipler hiçbir yere gelemezler. Size münafık bir haber getirdiğinde siz ne yaparsınız. Allah’ın kitabı ne derse onu yapmak gerekmiyor mu. İbrahim Korkmaz da sizin gibi giyinen sizin gibi dolaşan dün nasıl tavır takınıyorsa bugün de öyle tavır takınan bir adamım sorarsınız edersiniz. Ben bana sormadan ahlaksızlığı hat safhaya ulaştığı herkesçe bilinen bir zatı muhtereme inanıp yorum yapan arkadaşlarıma hakkımı helal ediyorum. Bir daha yaparlarsa etmiyorum ama onu söyleyeyim. Hiç kimse kusura bakmasın.” dedi.

 

Haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (0)