banner851

banner614

İLK MÜJDEYİ KAYIKÇI VERDİ

banner619

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Çıraklık Eğitim Merkezleri’nin yeni düzenlemeyle meslek okulu olarak sayılacağını açıkladı. Kayıkçı, yeni düzenleme ile “Liseli işsizler diye bir kavram kalmayacak”dedi.

banner846
Eğitim 04.03.2016, 17:34 04.03.2016, 19:53
844
İLK MÜJDEYİ KAYIKÇI VERDİ
banner844

 Çıraklık Eğitim Merkezleri meslek okulu statüsüne kavuşacak.  Müjdeli haber Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı’dan geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından önümüzdeki hafta açıklanması planlanan yeni düzenlemeyi Ankara’dan ayağının tozuyla gelen Kayıkçı, kamuoyu ile paylaştı.

Kayıkçı, “ Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Mesleki Yeterlilik kurumu ile ortaklaşa oluşturulan kurulda biz de görev aldık. Bu görev içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Bilindiği gibi 4+4+4 zorunlu eğitim oldu. Mesleki Okulumuz artık 4+4+4 içine girerek meslek lisesi statüsüne kavuştu. Bugüne kadar Çıraklık okulunda eğitim görenler de liseden sayılacak. Son bir yılı kalacak.” dedi.

DESOB Başkanı Kayıkçı, Yeni değişikliğin önümüzdeki hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklayacağını söyledi.

Kayıkçı,“Bugün Ankara’dan geldim. Başbakan’a sunacaktık ancak Doğu’da bir programı çıktı. Ya Salı yada Çarşamba kamuoyuna açıklayacak. Müjdeyi vermiş olalım.” ifadelerini kullandı.

Kayıkçı, yeni düzenlemenin işsizliği de önleyeceğini belirtti ve “Gençlerimiz işsiz kalıyorlar. Düzce liseyi bitiren çok işe giremiyorlar. Üniversiteyi kazanamadıkların da halimizi görüyorsunuz. Ortaokul düzeyinden sonra çıraklık eğitim merkezinde gördükleri eğitimde hem iş hayatına alışacaklar, hem de eğitimlerini sürdürecekler. Liseli işsizler diye bir kavram kalmayacak.”dedi.

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (6)
öğretmen 5 yıl önce
Ortaokulu şube öğretmenler kurulu kararı ile geçip .Örgün eğitimde başarısız olan yüzlerce öğrenci için bu bir fırsattır . lise öğrenimini mesleki eğitim merkezinde haftada bir gün okul ortamında diğer günleri işletmelerde çırak öğrenci olarak lise diploması sahibi olacaklardır sanırım
resul 5 yıl önce
iyi,güzel,faydalı olmuş
Fatih 5 yıl önce
Yapma Allah Aşkına komiksin
Mühendis 5 yıl önce
Meslek Liseli işsizler olacak.
kamil 5 yıl önce
Üniversiteli önce işini oyrencek sonra is bulacak yüzde 90 ninin burnu havada bakin bakalım dunyada oylemi hepsi masababasi iş istiyor
Serkan 5 yıl önce
Ünversiteli isşizleri çözdünüz ya lise kaldi