banner851

banner955

LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI BİRİMLERİ KURULDU

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü il genelindeki tüm ortaokullar ile kent merkezinde AVM’de LGS Tercih Danışmanlığı Birimleri’nin kurulduğunu açıkladı. Hizmet vermeye başlayan danışmanlık birimlerinde, uzman rehber öğretmenler görev alıyor.

Eğitim 05.07.2022, 16:09
968
LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI BİRİMLERİ KURULDU
banner986

Düzce’de 5 bin 311 öğrencinin katıldığı LGS (Liselere Giriş Sistemi) sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih maratonu başladı. LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunun "http://meb.gov.tr"den yayımlanması sonrası 4 Temmuz'da başlayan lise tercihleri 20 Temmuz’da sona erecek. Yerleştirme sonuçları ise 25 Temmuz'da açıklanacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Düzce il genelinde tüm ortaokul ve imam hatip ortaokulu ile kent merkezindeki AVM'de LGS Tercih Danışmanlığı birimlerinin hizmet vermeye başladığı duyuruldu.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını, eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını ve kendilerini mutlu kılarak toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak Türk Milli Eğitimi'nin temel amaçlarındandır. Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla müdürlüğümüze bağlı merkez ve ilçeler tüm ortaokul ve imam hatip ortaokullarında alanında uzman rehber öğretmenlerden oluşan "LGS Tercih Danışma Birimi" oluşturulmuştur.

Tercih danışmanlığı birimlerimiz kılavuzda yer alan takvim doğrultusunda 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden ve yüz yüze olarak öğrenciler için belirlenmiş olan zaman diliminde birebir rehberlik yapılacaktır. Ayrıca, internete erişimi olmayan ya da mezun durumunda bulunan öğrencilerimize hizmet vermek üzere Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde de Tercih Danışmanlığı Birimi kurulmuş ve isteyen öğrenci ve velilere yüz yüze danışmanlık hizmeti verilecektir. Tercih işlemleri, bakanlığımız http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 4-20 Temmuz 2022 (saat 17:00'e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.”

banner844
Yorumlar (0)
21
kapalı