banner851

banner614

MESLEK ERBABLARI HAFIZ OLACAK

Düzce Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri bugün hafızlığa ilk adımlarını attılar. Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda “Hafız; doktor, mühendis, mimar, hukukçu” yetiştirmenin amaçlandığı ifade edildi.

banner619
Eğitim 18.11.2016, 16:31 19.11.2016, 13:45
936
MESLEK ERBABLARI HAFIZ OLACAK

Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri, okulun konferans salonunda düzenlenen programla hafızlığa ilk adımlarını attılar.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce İl Müftüsü Selami Emen, okulun öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen programda hafızlık eğitimine başladıktan sonra Cüz’larını bitiren 75’i kız, 75’i erkek öğrenci hafız olmak için ilk günlerini yaşadılar.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyerek hafızlığa adım attıkları ilk günlerini kutladı.

İl Müftüsü Selami Emen Düzce’nin hafızlıkta maharetli bir il olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Düzce hafızlar diyarı. Gelecek olan niceleri var. Gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hafızlık icazet merasimlerini de hep birlikte yaparız”

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz İmam Hatip Ortaokullarıyla ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Yılmaz, İmam Hatip Ortaokullarının amacını şöyle dile getirdi:“Hafız; doktor, hafız; mühendis, hafız; mimar, hafız; hukukçu” yetiştirmektir. Kuran’ı Kerim’in hayatın her alanında olması gerekiyor.”

Yorumlar (5)
Hafızlık ve güzel ahlak 5 yıl önce
Hafız doktor, mühendis olsun ne güzel ama bu eğitim sistemi içinde yetişen çocuklar bir sürü değeri de yitiriyor.üstte bu ifade edilmeye çalışılmış.Tüm okullarda ahlaklı,erdemli bireylerin yetiştirilmesine ihtiyaç var.Hafızlık okulu diye ayrıcalık koyma, seçmeli olsun tüm okullara koy.Tüm okullardaki öğrenciler istifade etsin.Ama bu değerlerin gerçek anlamda ortaya çıkması için eğitim sisteminde ciddi değişikliklere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum..Giden bir bürokrat vardı o da kasıla kasıla her yerde hafızım diyordu ama kalbini kırmadığı kimse kalmadı.
Kaynaşlıdan 5 yıl önce
İşin içinde olan, dışardan destek veren kim varsa Rabbim sayılarını çoğaltsın inşAllah. Köstek olanlara da tez zamanda hafız bir evlat versin inşAllah.
Ümit 5 yıl önce
Öncelikle bu proje çok güzel bir proje umarım tüm yurda yayılır. Fakat eksiklerin bir an önce giderilmesi gerekiyor. Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunun yolunun bir an önce yapılması gerekiyor çukurlar yüzünden ulaşım zorlukla sağlanıyor. yapılacak yol 100 metre bile yok, 1 yıldır yapılmadı yetkililere duyurulur.
Adanalı CELAL 5 yıl önce
Hocam Hafızlık çok güzel birşey... Keşke bizde olabilsek, ama öğrencilerimize yani çocuklarımıza ÖNCELİKLE İNSAN OLMANIN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRETMELİ... HAK YEMEMEYİ ÖĞRETMELİ... KİMSENİN KULU OLMAMAYI ÖĞRETMELİ... DİNDAR - DİNSİZ AYRIMI YAPMAMAYI ÖĞRETMELİ...
Düzceli Kemal 5 yıl önce
Adanalı Celal rumuzlu güzel arkadaşım. Elma ile armutu karıştırmayalım. Yazdıkların çok güzel. İnsan olmak, hak yememek vs. vs. Bunlar ahlaki kavramlar. Bunları öğretmek için hafız olmak gerekmez. Hafızlık yapan bir kişi üstlendiği mesuliyet ve taşıdığı değer ile zaten bu özelliklere sahip olur. Onun için Hafızlık güzel AMA diyerek ancaklı, fakatlı yorumlarla dolaylı olarak eğitim sistemini hedef almak istiyorsun belki. Ama bu eleştirini hafızlık gibi kutsal bir değer üzerinden yapman hafızlığı küçümsemek olur. Hafızlık gibi kutsal değerlerimiz üzerinden siyasi mesaj vermeyi ve hafızlığın ikinci planda olduğu bir söylemi doğru bulmuyorum.