banner851

banner614

OLİMPİK EĞİTİM

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun çocuklarda “Spor Kültürü ve Olimpik Düşünce”yi oluşturmak adına Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi – Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu'nun yürüttüğü “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” Düzce Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

banner619
Eğitim 11.04.2014, 18:21
225
OLİMPİK EĞİTİM

Yoğun bir katılımın olduğu interaktif sunumlarla gerçekleşen etkinliğe, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi ve milli eğitime bağlı okullardan yaklaşık 500 izleyici katıldı. Proje çerçevesinde çocuklara interaktif gösteriler, çizgi filmler, genel kültür soruları ile sporun ve olimpiyat oyunlarının önemi vurgulandı. Proje maskotu Oli, spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevre, sağlıklı beslenme konularında çocuklara bilgiler verdi.

Sunumların sonunda Düzce Üniversitesi Rektörü adına Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi-Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun’a takdim edilmek üzere Sibel Tel’e plaket takdim etti.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi organizasyonun düzenlenmesi ve Spor Kültürüne katkılarından dolayı Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey’e Sibel Yazgan tarafından plaket verildi. 

banner844
Yorumlar (0)