banner851

banner614

YÖK'ten Üniversitelere Uyarı!

banner619

YÖK Kurulu, profesör ve doçent kadrolarına yapılacak atamalar da üniversitelerin belirleyecekleri ek koşullar da dikkatli davranılmasın istedi.

banner846
Eğitim 02.07.2008, 13:31
200
YÖK'ten Üniversitelere Uyarı!
banner844

 Yüksek öğretim Kurulu, profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına yapılacak atamalar da üniversitelerin belirleyecekleri ek koşullar da dikkatli davranılmasın istedi.

YÖK, koşulların objektif olması ve YÖK'ün onayını almış olması gerektiği konusunda üniversiteleri uyardı.

Yüksek öğretim Kurulu Başkan vekili imzasıyla Üniversitelere gönderilen yazıda; profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına yapılacak atamalarda üniversitelerin belirleyecekleri ek koşulları dikkatle belirlemesi istendi.

YÖK tarafından gönderilen “Kanun Değişikliği” başlıklı genelgede, Yüksek öğretim Kanunu'nda değişikliğin 28 Haziran 2008 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Genelgede, yapılan değişiklikle üniversitelerin; yardımcı doçent, doçent ve profesör kadrolarına yapılacak atmalarda YÖK'ün belirleyeceği koşulların yanı sıra ek koşul belirleyebileceği anlatıldı.

Ayrıca, YÖK, üniversitelerin isterse ek koşul belirlemeden atamaları yapabileceği ya da ek koşul arayabileceğini kaydederek, ek koşulların belirlenmesinde YÖK'ün belirlediği kurallara uyulmasını istedi.

Yorumlar (0)
18°
açık