Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sosyal hayatın sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi, aynı zamanda vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanması noktasında 24 saat esasına göre denetim görevini ifa etmeyi sürdürüyor.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Aziziye Mahallesi’nde kurulan Perşembe Pazarı’nda meydana gelen kayıp çanta vakası, pazarcı esnafının dikkati ve zabıta ekiplerinin hızlı şekilde hareket etmesi ile mutlu şekilde sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı öncesinde pazar yapmak için bölgeye gelen vatandaş, alışveriş yaptığı esnada çantasını kaybetti. Pazarcı esnafının dikkati sayesinde bulunan çanta ilk olarak olaydan haberdar edilen Seyyar Sebzeciler ve Balıkçılar Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz’a teslim edildi.

Yangaz’ın zabıta ekipleri ile irtibata geçmesinin ardından çantayı teslim alan ekipler, pazar yerinde kısa bir araştırmanın ardından yaptıkları anonslar üzerine vatandaşa ulaştı.

Ekipler, içinde kimlik kartı ve paraların bulunduğu çantayı eksiksiz şekilde sahibine teslim ederken çantasına kavuşan vatandaş ise pazarcılara ve zabıta ekiplerine teşekkürlerini iletti.