banner851

banner614

DURDURULAMAYAN ARTIŞTA SON PERDE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, mevcut döviz fiyatlarının 'şişirme' olduğunu ifade ederek, "Muhtemelen 1 ay sonra doların nerelere düşeceğini konuşuruz." dedi.

banner619
Ekonomi 04.12.2016, 15:29 06.12.2016, 10:19
1965
DURDURULAMAYAN ARTIŞTA SON PERDE

Dövizdeki durdurulamayan yükselişe karşı iç ihtiyacı azaltacak ve Türk lirasına yönelmeyi cazip hale getirecek tedbirlerin hükümet tarafından bir bir uygulamaya konduğu şu günlerde, "Döviz yerine TL" seferberliğine vatandaşlar da yoğun destek veriyor. Kanal 7 ekranlarındaki Başkent Kulisi programına konuk olan Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dövizdeki yukarı doğru hareketlenmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'ye ekonomik saldırı döneminin başladığını, dövizin bu sebeple birden yükseldiğini belirterek, bu döviz saldırısının uzun süremeyeceğini de sözlerine ekledi.

'SALDIRILAR 2013'TE BAŞLADI'

Müezzinoğlu, Türkiye'ye Gezi Parkı olaylarının başladığı Mayıs 2013'ten beri fiili bir saldırı olduğunu söyledi. 17 - 25 Aralık ve 15 Temmuz'un da bu saldırıların devamı niteliğinde olduğu ifade eden Müezzinoğlu, şimdi ise ekonomik yönden saldırıların başladığını belirtti.

Müezzinoğlu, ''Bütün dünya ülkelerinde dolara karşı değer kaybı oldu. Türkiye'nin bu anlamda ekonomik sıkıntıya girmesini 2013 Mayıs ayından beri görüyorum.'' dedi ve bu tür saldırıların 2023 hedeflerine yönelik olduğunu söyledi.

'DOLARIN NEREYE DÜŞECEĞİNİ KONUŞURUZ'

Acet, programda Bakan Müezzinoğlu'na dövizin nereye kadar çıkacağı sorusunu yöneltti. Müezzinoğlu ise dövizin birileri tarafından bilerek şişirildiğini ifade ederek şunları söyledi: ''Muhtemelen 1 ay sonra nerelere düşeceğini konuşuruz. Çünkü tekrar olması gereken reel zemine dönecektir. Belki birkaç operasyonla biraz daha zorlayabilirler, ama reel olmayan bir şey gitmez. Neticede olması gereken yatağına dönecektir.''

banner844
Yorumlar (8)
düzceli 5 yıl önce
MB'YE ÇAĞRI YAPIYORUM... Tüm döviz alım-satım işlemlerinde makas aralığına 3 kat artırım zorunluluğu getirin. Kıymetli metallerin makas aralığını yarı yarıya düşürün. Döviz tevdiat hesaplarından alınan komisyonlara 25% zam yapın... Bakalım kim döviz al-sat işlemi yapabiliyor?..:)
Gercekler 5 yıl önce
Bu ülkenin en büyük dolar rezervi olanlar çevirsin dolarların türk lirasına.... dört nokta özellikle koydum. Belki anlaşilir diye. Hadi daha açık yazayım. Bu ülkede en büyük doviz rezervi, bu ülkeyi yonetenlerdedir. İlk önce onlar bozsun yiyorsa. Ama bozar mı bundan da nemalaniyorlar. Sonra benim temiz kalpli hemşehrim büyük büyük harfle 1500 dolarımi bozacam yazar.
Ndm 5 yıl önce
Çok değil bir, iki yıl önce TRT ekranlarında Jöleli bir bey 'Çok yakında 1 dolar 1 Türk Lirası olacak,hesabınızı buna göre yapın' demişti. Bu bey hala ekranlarda bir şeyler anlatıyor, inanalımmı? Birde bizim yastık altında Dolar, molar yok. Bence bu çağrıyı İsviçre'de, Amerika'da gizli hesapları olanlara yapalım...Biz karnımızı doyurmanın peşindeyiz...
dabi dabi 5 yıl önce
2017de 2016dan fazla olacak 2018de 2017den fazla olacak 2019da 2018den fazla olacak fazla söze gerek yoksanırım.
nsm 5 yıl önce
o halde girin benle iddiaya. dolar o eski seviyesi 2.20 lere kesinlikle düsmeyecek. ekonomonin battigini, arabanin duvara tosladigini bilmeyenler devletin resmi kurumu olan tüik'in rakamlarinina bir zahmet baksinlar. dolarinizi bozdurun lafi bile battigimizin bir isaretidir tek basina. bu bakanin laflari sadece ortaligi yatistirma cabasi. adiminizi ona göre atin.
DÜZCELİ 5 yıl önce
YARIN İLK İŞİM 1500 DOLAR PARAMI TÜRK LİRASINA ÇEVİRECEĞİM.HERKES KENDİ GÜCÜNDE CUMHUR BAŞKANININ ÇAĞRISINA KATKI VERMELİ
nsm 5 yıl önce
hadi senin tuzun kuru anlasilan, cünkü dolarin var. yahu etrafindaki milleti-esnafi da mi göremiyorsun durumun ciddiligini anlaman icin? sana dolarini bozdur diyenlerin milyar dolarlarini niye bozdurmadiklarini bir sorsana? dolar bozdurmakla tl'nin degerinin arttigi ne zaman görülmüs. kardesim? alsana petrolü tl ile. hesaplatsana dolarla hesaplanan yabanci arabalari tl ile? 14 yildir hep yaptiklari gibi yine aldatiyorlar seni. gör artik bunu gör.
koray 5 yıl önce
garibanın doları ne kadar olur önemli olan patronların evlerinde sakladıkları dövüzleri bozdurmaları önemli düzceden başlasa bu bozdurmalar umarım uyulur
düzce öncülük yapmış olur