Düzce’de, 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı heyecanı devam ediyor. 9 gün sürecek Kurban Bayramı öncesinde, Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde önceden bilet almak isteyen vatandaşlar rezervasyonlarını yaptırmaya devam ederken, bayram öncesi alışveriş telaşı yaşayan Düzceliler, mağazalarda yoğunluk oluşturuyor. Bu durum Düzceli esnafın yüzünü güldürürken, konu ile ilgili bir açıklamada TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den geldi.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Kurban Bayramı alışverişlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bayram tatilinin 9 gün olduğunu anımsatan Palandöken, "Bayramın, karne tatiline ve yaz sezonuna denk gelmesiyle berberden kuaföre, konfeksiyoncudan ayakkabıcıya, pastacıdan taksiciye kadar 415 meslek dalında hizmet veren tüm esnafımızda hareketlilik var." ifadesini kullandı.

Palandöken, bayram alışverişleri ve seyahatlere yönelik bilet satışlarıyla piyasada hareketliliğin başladığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu yıl sadece kesilecek kurbanlıklar için 110 milyar liralık gelir tahmin ediliyor. Çocukların karne hediyeleri, bayram ziyaretleri için yapılan alışverişler hem de tatil ve memlekete gitme planları kuranların eksiklerini gidererek esnafımızdan yaptıkları alışverişlerle bu bayram piyasaya 150-200 milyar lira para girmesi bekleniyor."

HEDEF: GERÇEĞE EN YAKIN REKOLTEYİ TESPİT ETMEK HEDEF: GERÇEĞE EN YAKIN REKOLTEYİ TESPİT ETMEK

Sahte para uyarısı

Kurban pazarlarında ve çarşı alışverişlerinde sahte paraya karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Palandöken, paraların ayrıntılarının iyi bilinmesi gerektiğini anlattı.

Palandöken, bu süreçte kolluk kuvvetlerinin sayısının artırılması, kurban pazarlarında para sayma ve para kontrol makinesi bulundurulması önerisinde bulundu.

Editör: OĞUZHAN BAL