Gün boyu ve iftar sonrası halkla temasını artırarak sürdüren başkan İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, teravih namazını Dedeler mahallesi camiinde kıldıktan sonra, buradaki gençlik merkezinde mahallelilerle buluştu.

067B49Bd E7F8 4Ef3 9E5C 518E9Ba33D23

İYİ Parti İl başkanı Yunus Özay Er, Belediye meclis üyesi adayları ve Dedeler mahalle muhtarının da katıldığı programda konuşan Keleş, 2014’te borç batağında teslim aldığı Düzce Belediyesinin beş yıl içinde yaptığı büyük hizmetlerden bahsetti. Hakkında herhangi bir soruşturma, ya da mahkeme süreci olmamasına rağmen, tekrar aday gösterilmediğinde, AK Partinin büyük oy kaybı yaşandığını, sebepsiz ve gereksiz yere istifaya zorlandığı dönemde de oyların düştüğünü öne süren Keleş, vatandaşlardan kendisi için destek istedi.

SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

6488B0A1 767B 4Cdb 8958 Db9C7F071696 

“AK Parti'nin benden sonra oyları düştü”

Başkan Mehmet Keleş “Başkanlık yaptığım dönemde tam 192 adet büyük projenin kurdelesini keserek hizmete açtık. Rutin asfalt dökme, çöp toplama gibi hizmetler zaten aksaksız olarak yürütüldü. Borç batağında olan, menkul – gayrimenkul bütün mallarına haciz konmuş, çek defterine bile el konulmuş halde teslim aldığımız Düzce Belediyesini çukurdan çıkardık. Depremin yaralarını sarıp sarmalayarak tekrar yaşanabilir hale getirdiğimiz Düzce yine bir yönetim krizi yaşıyor. Düzce’de 5 yıldır yıkım belediyeciliği yapılıyor. Yaptığınız hizmetleri say dediğimizde 5 tane proje sayamıyorlar. Hayırseverlerin yaptığı okulu, kütüphaneyi belediye yapmış gibi sahipleniyorlar. TOKİ’nin yaptığı millet bahçesini biz yaptık diyorlar. Kültür bakanlığının yaptığı kazıyı biz yapıyoruz diyorlar. Hepsini geçtim, 5 yıldır insanları küçücük minibüslere tıkıştırdılar. Seçim yaklaştı şimdi büyük otobüs alıp halkı kandırmaya çalışıyorlar. Göreve geldiğimiz ilk gün dört elle hizmete başlayacağız. Nerede bıraktığımı da çok iyi biliyorum nereden başlayacağımı da çok iyi biliyorum. Hangi kaynaklardan para bulacağımı, o kaynakları nasıl getireceğimi de çok iyi biliyorum. Bunu benden daha iyi bilen biri olsaydı buyur sen yap arkadaş der çekilirdim ama yok böyle biri. Düzce bir dönem daha Faruk Özlü’ye tahammül edemez. Bu şehri Düzcespor gibi kayyumdan teslim alırsınız.” diye konuştu

A551B83A 7F79 47B1 A124 838C3E8442E5

“Faruk olmasın, ama Davut’ta olmasın”

 “Eğitimi, bilgisi, tecrübesi olmayan, kamu idaresi nedir haberi olmayan, devlet terbiyesi görmemiş birine de belediye teslim edemeyiz” diyen Keleş,” İyi bir insan, iyi bir sanatçı olabilirsiniz ancak belediyecilik çok başka özellikler ister, o kadar basit iş değil bir şehri yönetmek. Sizlerden otuz beş buçuk yıllık tecrübeye dayanarak karar vermenizi istiyorum. Faruk olmasın ama Davut da olmasın. İkisini de teraziye koyun, ikisinin karşısına da beni tek başıma koyun, kararı ona göre verin” diye konuştu.

007C970A 74B7 49Bc B12D 73B68F6B8C66

Mahalle halkının yoğun katılım gösterdiği toplantının alkışlarla tamamlanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.