SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, Düzce halkına “Keklik” diyen Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Faruk Özlü’nün danışmanı Üzeyir Yiğit’e çok sert tepki gösterdi. Kimsenin Düzceliler’i ‘çantada keklik’ diyerek küçümseyemeyeceğini vurgulayan Keleş, “35 yıldır siyasetin içindeyim, böyle ucuz ve kirli bir dil görmedim. Düzce nereye gidiyor? Eski bakanın Düzceli de olmayan baş danışmanı, Düzceliler’e hakaret edebilecek cüreti kendinde nasıl buluyor?” diyerek Özlü’yü seçmenlerden özür dilemeye davet etti.

Adgf53453453

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün baş danışmanı Üzeyir Yiğit’in katıldığı bir programda Düzceliler’e yönelik “Çantada keklik” ifadesi kullanması büyük tepkiye yol açtı. Seçmenden siyasetçisine toplumun tüm kesimleri bu aşağılayıcı sözleri yüzünden Danışman Yiğit’e ateş püskürürken, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş de yenilir yutulur olmayan söylemi sert dille eleştirdi.

“Faruk Özlü’yü özür dilemeye davet ediyorum”

Keleş yaptığı açıklamada, kimsenin Düzce halkını çantada keklik olarak göremeyeceğini belirterek, “Düzceliler keklik değildir. Düzceli seçmene keklik hakaretini şiddetle reddediyor ve Faruk Özlü’yü özür dilemeye davet ediyorum.” dedi.

“Yıllardır siyasetin içindeyim; böyle ucuz ve kirli dil görmedim”

Uzeyir Yigit 15112022 116

Kimsenin Düzce halkını küçümsemeye hakkının olmadığını vurgulayan Keleş, “İki dönem belediye başkanlığı yaptım. Şimdi yeniden adayım. Yıllarım Düzceliler’e hizmetle geçti. 35 yıldır siyasetin içindeyim, böyle ucuz ve kirli bir dil görmedim. Düzce nereye gidiyor? Eski bakanın Düzceli de olmayan baş danışmanı, Düzceliler’e hakaret edebilecek cüreti kendinde nasıl buluyor? Düzce Belediyesi’nde danışman kadrosu bulunmamaktadır. Kaldı ki baş danışman kadrosu hiç yoktur. Faruk Özlü’nün danışmanı AK Partili seçmene ‘çantada keklik’ diyor, ama onlar da Düzceli kardeşlerimiz. Kimse Düzceliler’i ‘çantada keklik’ diyerek küçümseyemez. Faruk Özlü’nün insanları küçük gören bakışı, ekibinin Düzcelileri aşağılayan cüretinin sebebidir. Faruk Özlü bütün seçmenlerden ve bütün Düzceliler’den özür dilemelidir. Hangi partiden olursa olsun, hiçbir seçmen için bu ifade kullanılamaz. Şiddetle reddediyorum bu aşağılamayı. Faruk Özlü’yü özür dilemeye davet ediyorum. Düzceliler’e kimse keklik diyemez” dedi.