HAYVANIN ÖNÜNE KOYACAĞIN YEMEĞİ İŞÇİNİN ÖNÜNE KOYMAYA UTANMIYOR MUSUN? HAYVANIN ÖNÜNE KOYACAĞIN YEMEĞİ İŞÇİNİN ÖNÜNE KOYMAYA UTANMIYOR MUSUN?

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü… Bu önemli günde bir kez daha basının özgür olmasının ve gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesinin önemi vurgulanıyor.

Özgür ve çok sesli bir medya ortamının, bilgi edinme hakkının en önemli teminatı olduğu biliniyor.

Zor şartlar altında çalışmalarını sürdüren gazeteciler, tarihin her döneminde vatandaşın gözü, kulağı, sesi olmaya devam ediyor.  

Kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini, ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getiren basın emekçileri, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılmasını bekliyor. Basın çalışanlarının haklarının yüksek standartlara kavuşturulması ile medyanın daha da güç kazandıracağı bilinen bir gerçek olarak kabul görüyor.

Halkın çıkarlarını savunan, önemli konularda kamuoyu oluşturan, evrensel meslek ilkeleri ışığında görevini sürdüren medya mensupları arasında özellikle yerel basının desteklenmesi büyük önem taşıyor.

Mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakarca görev yapan basın çalışanları, her sene olduğu gibi bu 10 Ocak’ta da hak ettikleri şekilde çalışmanın önündeki engellerin kaldırılmasını diliyor.