Düzce bu yılda büyük bir sel afeti atlattı. Bölgede etkili olan kuvvetli sağanak yağışlar, il genelinde derelerin taşmasına neden oldu. Yaşanan sel felaketi nedeniyle merkez ve ilçelerde heyelanlar yaşanırken, yollarda ise göçükler meydana geldi.

“MÜDÜRÜN KAYIT PARASI İSTEME YETKİSİ YOK” “MÜDÜRÜN KAYIT PARASI İSTEME YETKİSİ YOK”

FGFVBVCBCX

Meteoroloji’nin Cuma günü yaptığı sarı uyarıyı dikkate alan Düzce Valisi Cevdet Atay, öncelikle aynı gün içerisinde riskli ve dere yatakları yakınlarında bulunan yerleşim birimlerinde kalan vatandaşların bölgeden tahliye edilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine kritik bölgelerde ki vatandaşlar tahliye edilerek, KYK Yurtlarına yerleştirdi. Yine aynı gün İl Özel İdaresi ekipleri ve iş makineleri riskli bölgelere konuşlandırıldı.

Cumartesi günü akşam saatlerinde başlayan ve Pazar günü de devam eden kuvvetli yağışlarla taşan dereler, sel ve su taşkınlarına neden oldu. Düzce’nin dört bir yanında sel ve su taşkınlıkları ihbarları gelirken, Vali Atay gece saatlerinde bu bölgelere giderek incelemelerde bulundu. Selzede vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Atay, sel felaketi ile birlikte oluşan tahribatın bir an önce giderileceği sözünü verdi. Hasar tespit çalışmalarına hemen başlanacağını ifade eden Vali Atay, “Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek” dedi.

DFVCXBVBFDB

2 gün boyunca gece ve gündüz kurmayları ile birlikte sahadan ayrılmayan Vali Atay, dün de Yığılca ilçesine giderek, sel bölgelerinde incelemelerde bulundu. Selin izlerinin silinmesi için başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Atay, tüm Yığılca halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sel mesaisine dün gece saatlerinde de devam eden Atay, Küçük Melen Çayı’nın taşması ile birlikte zarar gören Küçük Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu. Sel nedeniyle işyerleri zarar gören esnaflara geçmiş olsun temennisinde bulunan Vali Atay, ardından ise selden etkilenen diğer bölgelere giderek, yürütülen çalışmaları inceledi.

HABER: Savaş ARI