Düzce Belediyesi’nde ‘Yönetici’ Hüdaver Gösterişli dönemi kapandı. Her şehir dışına çıktığında Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Koltuğum ve Düzce sana emanet’ dediği Meclis Üyesi Hüdaver Gösterişli’nin bekleneni verememesi, başkanın rotasını başka bir isme çevirmesine neden oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir dışındaki işleri gereği, Düzce Belediye Başkanlığı görevini, AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi ve Başkanvekili Murat Aydın’a teslim etti. 1 hafta boyunca Ankara’da olacak olan Başkan Özlü’nün yokluğunda Düzce Belediyesi’ni yönetecek olan Aydın, bugün kolları sıvayarak göreve başladı.

285eb4a2-e236-464a-9aec-f5419a9cd881

İlk etapta Düzce’de devam eden çalışmaların takibini yapacak olan Aydın, ilk değerlendirmesini Öncü Haber Merkezi’ne yaptı. Özlü’nün kendisine emanet ettiği görevi en iyi şekilde yerine getireceğini söyleyen Aydın, “Görevimize bugün itibari ile başladık. Sayın belediye başkanımızın bize emanet ettiği bu makamda, görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. İlk etapta, devam eden çalışmaların takibini yapacağım. ‘Durman yok, yola devam’ diyorum” dedi.

Öte yandan 1 hafta boyunca Başkan Özlü’yü aratmayacak şekilde performans sergilemeye kararlı olan Başkanvekili Aydın, görevdeki her dakikasını hizmet odaklı geçirmeye odaklanırken, Özlü’nün sağ kolu olarak görülen Hüdaver Gösterişli’nin artık ‘Başkanvekili’ sıfatı ile onurlandırılmaması bekleneni veremediğini gözler önüne serdi. Başkan Özlü’den aldığı güçle adeta yöneticinden daha yönetici tavırlar sergileyen Gösterişli’nin saltanatı başkanın tercihini Aydın’dan yana kullanması ile resmen sona erdi.