banner615

banner614

banner701

10 ATIK TOPLAMA NOKTASI KULLANIMA HAZIR

banner619

Düzce'de elektronik aletlerin toplanması için şehir merkezinin muhtelif yerlerine belediye tarafından toplam 10 adet Elektrikli ve Elektronik Atık Toplama Noktaları yerleştirildi.

Gündem 27.11.2019, 10:26
688
10 ATIK TOPLAMA NOKTASI KULLANIMA HAZIR
banner785
Düzce Belediyesi tüm Türkiye'de uygulanan ve adeta bir seferberlik haline gelen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında çalışmalarına devam ediyor.
Düzce Belediyesi plastik pet şişe, ikinci el kıyafet kumbaraları ve enerji kaynaklarının toplanmasını teşvik amaçlı düzenlenen Atık Pil Yarışması ile Sıfır Atık Projesi'ne birçok kanaldan desteklerini sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğünün proje kapsamında yürüttüğü çalışmalar ile Düzce'ye bir atık noktası daha kazandırıldı.
Geri dönüşüm ve atıkların uygun şekilde çevreyi kirletmeden bertaraf edilmesi konusunda büyük önem taşıyan elektronik aletlerin toplanması için şehir merkezinin muhtelif yerlerine toplam 10 adet Elektrikli ve Elektronik Atık Toplama Noktaları yerleştirildi. Daha yeşil bir dünya ve yeşil Düzce'nin gelecek nesillere ulaşması için üretilen projeye vatandaşların de desteği bekleniyor.

Hangi eşyalar toplanacak?


Ömrünü tamamlamış veya kullanılmaz durumda olan ütü, elektrikli süpürge, tost makinesi gibi küçük ev aletleri, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi büyük ev aletleri, televizyon, kamera, bilgisayar gibi aletler, oyuncaklar, floresanlardan oluşan elektrikli ve elektronik atıklar çöpe atıldığında içlerindeki cıva, kurşun ve kimyasal maddeler çevreye büyük zararlar veriyor. Sıfır Atık Projesinin önemli başlıklarından olan elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü çalışmasıyla, elektrikli ve elektronik atıklar, çevreye zarar vermeden diğer çöplerden ayrı olarak toplanmış olacak.Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanacak tüm atıkların geri dönüşümü ise, lisanslı geri dönüşüm tesisi tarafından yapılacak. Toplanan elektrikli ve elektronik atıkların kullanılmayan kısımları uygun yöntemlerle bertaraf edilecek.
Yorumlar (6)
Ahmet 1 yıl önce
Başka şehirlerde atık pil toplama makinesi gördüm atıyorsun çocuklara şeker sakız ya da bilet veriyor Bunlar hediye vermiyor kardeşim
zahmetsiz 1 yıl önce
Düzce belediyesini ve Altıntaş metal Şaban Altıntaş'ın çevre hassasiyetinden dolayı tebrik ederim.. Sıfır atık daha temiz çevre bilincinin farkında olan bu kardeşimiz gibi diğer kişilerin de bilinçlendirilmesi ve yarınlarımıza daha yaşanılabilir bir çevre bırakmalıyız.. teşekkürler Şaban Altıntaş..
DüZce li 1 yıl önce
Tebrikler
sema 1 yıl önce
Güzel uygulama. Kağıt ve plastik için de olursa iyi olur. Tabi bazı kendini bilmezler çöp atmazsa bu noktalara.
Öneri 1 yıl önce
Çok güzel olmuş yalnız karşılığında berirşi bir ücret ödense 5 tl 10 tl gibi fazla yüksek bir ücret değil vatandaşı daha çok teşvik eder.
hamza 1 yıl önce
Cok guzel olmus yalniz dusunulmeyen birsey var adam pc kasasini ne bileyim baska herhangibi birseyi sehrin gobegindeki yere nasil getirecek mahalle kose baslarinda olmaliydi.
parçalı az bulutlu