banner851

banner614

102 PERSONELLE KAR SEFERBERLİĞİ

Düzce Belediyesi karla mücadele ekipleri, kenti etkisi altına alan kar yağışı sonrası harekete geçti. Oluşturulan kriz masası koordinasyonu ile kar yağışı başlar başlamaz cadde ve kaldırımların temizliği için kullanılacak tüm iş makinaları sahaya indirildi. Ekipler bir yandan karla kaplanan yolları açarken bir yandan da kaldırım ve köprülerdeki karları küredi.

banner619
Gündem 18.01.2021, 11:45
675
102 PERSONELLE KAR SEFERBERLİĞİ

Düzce Belediyesi 102 personellik kar küreme ekibi hafta sonu etkili olan kar yağışının ardından köprülerde ve kaldırımlardaki karları gün boyunca küreyerek temizledi.

Düzce’nin  ortasından geçen Asar deresi üzerinde ki köprüler ile D-100 Karayolu üzerinde bulunan üst geçitler de 2 gün boyunca etkili olan yağışın ardından kar ve buzlanmaya karşın temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Hem köprülerde hem de üst geçitlerde önce kar küreme çalışması yapan ekipler, buzlanmayı önlemek için de tuzlama çalışması yaptı. 

Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşlar köprüleri ve üst geçitleri daha güvenli kullanmaya başladı.

ANA ARTERLER SÜREKLİ TEMİZLENDİ

Hafta sonu aralıksız yağan kar yağışı ile mücadele etmek için mesai mefhumu göstermeksizin çalışan Düzce Belediyesi ekipleri, 3 greyder, 15 kepçe, 21 kamyon ve 102 personelle Düzcelilerin sorun yaşamaması için kar küreyerek, yolları açtı.

Ekipler, 24 saat boyunca şehir merkezindeki mahalleler, Bahçeşehir ve Konuralp’te kar küreme ve tuzlama işlemlerini gerçekleştirdi.

Belediye yetkilileri, gece gündüz demeden çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtildi.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI SEFERLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Düzce Belediyesi iştirak ortağı olan Ulaşım A.Ş. araçları, yeni tip korona-virüs tedbirleri kapsamında belirlenen saatlerde aksama olmadan seferlerini sürdürerek vatandaşları mağdur etmedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (6)
Düzceli 9 ay önce
Siz hangi şehirden haber yapıyorsunuz? Kavşaklar dahil, kaldırımlar heryer kar kış kıyamet. ESKİ kışlardan daha beter.
Altan 9 ay önce
Arkadaş yalakalık yapmayın BAŞKANA aydınpınar caddesindeki kaldırımlar kar içinde millet karlı yolda düşmeden yürümeye mi çalışsın araba çarpmasın diye mi çabalasın PES ÖNCÜ PES
Düzce 9 ay önce
Sınıfta kaldı belediye
Alperen 9 ay önce
Küllüm Yalan Sabah işe giderken Eski Kızılay ışıklarından Hastahaneye gidene kadar yolun yanından yürüdüm Kaldırımda yüreyecek yer yoktu
Şampiyon 9 ay önce
Beyciler 1615 cadde on kere aradık bir tane çalışma gelecek ayağa 1 ğün oldu
Vatandaş 9 ay önce
Her zamanki gibi Bakan sınıfta kaldı