banner851

banner614

“80 KİŞİ VAR 10 KİŞİYE SIRA VERİLİYOR”

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği’nde doktor sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Kadın doğum uzmanı doktorların seminere gitmesi ve hastanede sadece 2 kadın doğum uzmanının görev yapması nedeniyle vatandaşlara sıra verilmedi. Sadece 10 kişinin sıra alabildiği poliklinikte vatandaşlar “Sıra doldu” denilerek geri yollandı.

banner846
Gündem 22.10.2019, 11:31 22.10.2019, 16:29
5779
banner844

Doktor yetersizliği ile gündeme gelen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde doktor sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Bir çok poliklinikte yetersiz doktor sayısından dolayı vatandaşlar sıra bulamaz oldu. Özellikle çok sayıda hastanın başvurduğu Kadın Doğum Polikliniği’nde  yaşanan doktor yetersizliği vatandaşları isyan ettirdi. Kadın doğum uzmanı olarak 2 doktorun bulunması ve diğer doktorların seminere gitmesi, gelen hastaların sıra alamamasına neden oldu.

“10 kişiye sıra veriliyor”
80 kişiden 10 kişiye sıra verildiğini ve sıra alamadığını söyleyen Ramazan Güney “ Sabah erkenden geldim ve sıra alamıyorum. Randevu alarak geldim ama doktorla görüşemedim. Sabah erkenden gelmeme rağmen sıra almak için 80 kişi vardı ama sadece 10 kişiye sıra verildi. Kadın doğum uzmanı iki doktor var diğerleri seminere gitmiş. Şuana kadar Atatürk Devlet Hastanesi’nde eşimi doktora çıkaramadım. Köyden gelenler, uzaktan gelenler var. Hep çile çekiyoruz. Sağlık hizmeti için bizden vergi kesiliyor ama hizmet alamıyoruz. Mesela geçen hafta bir ablamız sezaryen doğum yapmış. Şuanda kendisi Araştırma Hastanesi’nde yatıyor. Enfeksiyon kapmış durumda. Üç günlük çocuğunu emziremiyor. Başka illerde böyle olmuyor da neden Düzce’miz de böyle oluyor anlamıyorum” diye konuştu.  


Vatandaşlar yetkililerden bu sorunun bir an önce çözülmesini ve hastanedeki doktor sayısının arttırılmasını talep etti.


162 hastaya muayene sırası verildi

Öte yandan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi, kadın doğum polikliniklerine 22 Ekim Salı günü toplam 162 hastaya muayene sırası verildiği bildirdi. Devlet hastanesinde 4 kadın doğum uzmanı olduğunu ancak 2’sinin mecburi eğitime katıldığını bildiren yetkililer, 2 uzman hekimin hastaları muayene ettiğini bildirdi.

 
Yorumlar (73)
Ehemtussssssa cvppppppppp 2 yıl önce
ehemtu sen bu düzcelini yeri geldiğinde ne kadar vatansever olduğunu görmemişin..Senin ettiğin beddua inşAllah o suriyeliden sana döner..
ehemtuya cevap 2 yıl önce
ehemtumusun nesin biz düzceli doğduk düzceli ölürüz.haydii sende doğduğun ülkede barışı korumak için savaşmaya git.İnşAllah ne gelirse başına bu kaçarak gelen suriyelilerden gelsin başına.
Ahmet 2 yıl önce
Doktor nerede varda duzcede olacak siz bir başka ile gidin görün ben 20 senedir gidip geliyorum bir doktor bulsan birsonraki gidişte o doktoru bulamıyorsun nerede diye sorsanız izinli deyip geciştiriyorlar bu ülkede zor hizmet almak
ehemtu ya cvp.. 2 yıl önce
inşAllah sende bi suriyeliden belanı bulursun..Biz bulduk ülke olarak..Sende en kısa zamanda bulursun inşAllah belanı..
ethemtu.. 2 yıl önce
ethemtu inşAllah suriyelinin bi ......y... ..anladınmı..Haydi ülkende savaş...
ethemtuya cvp. 2 yıl önce
Benim adım Kerim..ethemtu çokmu memnun kaldın ülkelerinde savaşmayıp kaçmalarından.Benim adım Kerim..Gerisini yazmam gerek yok...Senın suriyelin yapamaz benim yaptığımı...
ehemtuya cvp. 2 yıl önce
Kalın vede tatlı olan istediğin şey burda bulunur inşAllah.Yakında o y...ı bulursun..İnşAllah suriyeliye muhtaç olmadan burdan hallederiz..
ehemtuya cvp... 2 yıl önce
arapsevicisin yada arapsın harekatımızı hangi arap ülkesi desdekledi ,Askerlerimiz şehit olurken hangisi kınadı. hiçbiri.Arap mülteciler senın ülkende diye hangi arap ülkesi yardımetti hiç biri.Adamı hasta etme.Defol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın