banner851

banner614

AÇIK OTOPARKLAR, AÇIK YEŞİL OLSUN...

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni bir projeyi Düzceliler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'nun önerisi ile gündeme gelen 'Açık Yeşil Projesi' sayesinde Millet Bahçesi etrafında ve şehrin göbeğinde çoğunlukta otopark olarak kullanılan boş arsaların sahipleri ile görüşülerek alanların değerlendirilmesi sağlanacak. Hep birlikte Düzce'yi parmakla gösterilen bir şehir yapmak istediklerini belirten Özlü, "Açık Yeşil adından anladığımız gibi, rızası olan, belediyemiz ile muvafakatname imzalayan vatandaşlarımızın arsasına ışıklandırma ve dinlenme alanları koyacağız." ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 12.11.2019, 14:03 12.11.2019, 19:45
2483
banner844

Düzce Belediyesi, 20 yıl önce yaşanan depremler sonrasında şehir merkezinin o günleri andıran görüntüsü ve yıkılan binaların ardından hala boş kalan arazileri kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Projenin mimarı: Celal Kasapoğlu

İlk olarak İnönü, Avni Akyol parkları ile Anıtpark Meydanı'nın birleştirilmesi ve Merkez Park 1. Etap adını alacak Millet Bahçesi etrafındaki arsaların tespitini yaptıran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'nun ortaya koyduğu fikir ile proje ofisi mimarları ve şehir plancılarının hazırladığı Açık Yeşil adını verdiği bir projeyi duyurdu. Projenin ana fikri; merkez park çevresinde ve şehir merkezinin muhtelif noktalarında bulunan arsaların da vatandaşların kullanımı için oluşturulacak ışıklandırma sistemleri ve dinlenme alanları ile donatılması.

"Düzceliler borçlanmadan hizmet yapmak neymiş, yaşayarak görecek"

Çevrede bulunan boş arsaların sahipleri ile görüşecek olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tüm arsaların çevre temizliği ve düzenlemelerinin yapılacağını söyleyerek, "Şehrimizin en güzel noktalarından biri; yıllardır vatandaşlarımızın vakit geçirdiği, dinlendiği parklarımız. Bu alanlarda bulunan işletmeleri kaldırdık, artık parklar ait olduğu gibi vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanımına açıldı. Şimdi çalışmamızın ikinci etabı başlıyor, Millet Bahçesi'nin inşası. Projemiz hazır, ödeneğimiz hazır. Düzceliler borçlanmadan hizmet yapmak neymiş, yaşayarak görecek. Ancak tabii biz bu parkı yaptık, bitti demeyeceğiz. Bölgede örnek olacak projemizin etrafını da doldurmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

"Düzce'yi parmakla gösterilen bir şehir yapacağız"

Şehrin göbeğinde çok fazla boş arazi olduğunu belirten Özlü, şöyle devam etti: "Bunların birçoğu otopark olarak işletiliyor, bir kısmı ise tamamen atıl vaziyette. Şimdi ekiplerimiz atıl olan arsalarda temizlik çalışmalarına başladı. Diğer arsalara ilişkin de taşınmaz sahipleri ile görüşeceğiz. Kamu menfaati nedir? Bunu konuşacağız. Hep birlikte Düzce'yi parmakla gösterilen bir şehir yapacağız. Açık Yeşil adından anladığımız gibi, rızası olan, belediyemiz ile muvafakatname imzalayan vatandaşlarımızın arsasına ışıklandırma ve dinlenme alanları koyacağız. Vatandaşımız, aileleri ve çocukları ile burada dinlenecek, vakit geçirecek. Biraz sabır ve anlayış ile Düzce daha güzel olacak." 


Yorumlar (12)
Erkan 2 yıl önce
Sanayi çarşılarına her sokaktaki dükkanlar farklı renklere boyansın. Kırmuzı sokak mavi sokak gibi. Birde bu eski sanayiyi ya kaldırın yada sürekli trafik polisi yollayın. Giren çıkamıyor
CAN.D 2 yıl önce
SAYIN BASKAN TESEKÜR EDERIM HERSEY DÜZCEMIZ ICIN ALLAH RAZI OLSUN
Orhan Karadağ 2 yıl önce
Yıllardır söylerim, sadece merkezde değil, mahalle aralarında boş, molozlu ve atıl duran ne kadar arsa varsa düzeltilip mıcır dökülerek ücretsiz otopark olarak kullandırılmalıdır.Hem deprem izi silinir hem park sorunu kısmen hallolur.
İstanbul 2 yıl önce
Başkan Düzce ye 20 (yirmi) araçlık otopark yeter zaten 5 TL verecekler diye otopark diye düşüncesi olmayan insan sayısı bir hayli fazla sen araç parkını bedava yapsan yinede sokak arasına bırakırlar, onun için sen bildiğini yap başkan,
Düzce 2 yıl önce
Peki o kadar araç nereye park edecek.Zaten büyük bir park sorunu var
gerekçe 2 yıl önce
Düzceli buna yanaşmaz çünkü bir daha belediyeden alamamaktan korkar.2. bir hususta nereye park yapılacak araçlar nereye park edecek.
Vatandaş 2 yıl önce
Tüm 18 yapılmiş yollar acılmalı mesela darıcı yolu buralar düzenlenmeli düzenmeliki yatırımcı gelsin alt yapıları yapılmalı o bölge düzcenın aynası olmalı cünkü terminal var gelen gidenler düzceyi güzel görmeli modern görmeli avmler yapılmalı
Hamdi 2 yıl önce
Sayın preje sahibinin şehirmerkezinde arsası otopark olarak işletiliyor önce kendi arsasını yeşil yapsın madem örnek olsun sayın başkan
doğru 2 yıl önce
Vay anam vurdu gol oldu.Gerçekten de öyle .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık