Düzce Belediyesi’nde yeni dönemin en merak edilen konusu Başkan Özlü’nün A takımı yani başkan yardımcıları, şirket yöneticileri ve birim müdürlerine yönelik hangi isimlerde karar kılacağı… Mevcut çalışma arkadaşları ile yola devam edip etmeyeceğine ilişkin kulislerde dedikodular alıp başını giderken, bu konuyu kendine has üslubuyla ele alan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, riyaset makamında kim varsa kimin ne iş yapacağına onun karar vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Özellikle yeniden başkan yardımcısı olarak atanan Hasan Günden’den bazı kesimlerin rahatsızlık duyması hakkında konuşan Ünsal, “Bu işi sosyal medyada bulandıranlar oldu, Faruk Özlü'nün fikri değişti mi? Değişmez. Faruk Özlü'nün bir özelliği var. Herkesi dinler; gerekliyi dinler, gereksizi dinler, en son kendi bildiği doğru neyse onu uygular.” dedi. Ünsal ayrıca yakın zamanda hayata geçirilecek planlı proje kapsamında Düzce Belediyesi binasının yıkılacağını belirterek, “Yıkılan alanda iş yerleri olacak, dükkanlar olacak. Elde edilen gelirle hızlı şekilde yeni valilik binası yapılacak. Belediye de valiliğin mevcut binasına taşınacak.” bilgilendirmesi yaptı.

“POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI…” “POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI…”

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Düzce Belediyesi’nin yeni dönem yönetim kadrosu hakkında sosyal medyada oluşturulmak istenen algı oyunlarına yönelik yine yerinde tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Herkesin bir fikri olduğunu buna rağmen son kararı verecek olanın Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü olduğunu vurgulayan Ünsal, Başkan Özlü’nün herkesi dinleyip yine en doğru bildiğini uygulamaya geçirdiğini anlattı.

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Korona Viruse 1644507916930

“Herkesi dinler ama kendi doğrusunu uygular”

Geride kalan yerel seçimleri ardından başkan yardımcılığı, şirket yönetimi ve birim müdürlüğü makamlarının yavaş yavaş şekillendiğine işaret eden Ünsal, şöyle konuştu: “Bugünlerde belediyelerde başkan yardımcıları, birim müdürleri, yetkili şirket yönetimleri gibi atamalar yapılacak. Kulislerde belediyeyle işi olan insanlar ‘Belediye başkan yardımcısı şu olsun.’ diyorlar. Ya sana ne? Bize de diyorlar ki ‘Böyle bir algı yapın.’ Bize ne? Peki nimeti de külfeti de bunu atayanın değil mi? Sosyal medyaya bir bilgi düştü. Hasan Günden belediye başkan yardımcılığına atanıyor, Faruk Özlü’nün talimatıyla. İstediğini atar, çalışacak olan o; menfi ve müspet sonuç çıkartacak olan o. Rahatsız olan oldu mu? Oldu. Rahatsız olanlar hemen bu işi sosyal medyada bulandırdı. Faruk Özlü'nün fikri değişti mi? Değişmez. Faruk Özlü'nün bir özelliği var. Herkesi dinler; gerekliyi dinler, gereksizi dinler, en son kendi bildiği doğru neyse onu uygular. Kimseye ‘Olur’ demez, ‘Olmaz’ demez.”

6688 Hasan Gunden

“Ehil kişi kimse belediye başkan yardımcısı da o olsun”

Düzce Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılarının atanacağını ve birkaç ismin ön planda olduğunu söyleyen Ünsal, “Bugünlerde belediye başkan yardımcıları atanacak. Bir iki isim var. Bir taraf Hayati Bey’i devreye sokup bir şeyler yapmanın peşinde. Bir taraf Mine Met olsun, bir taraf başka birisi olsun. Herkes dahil olmak üzere fikrini söyleyebilir. İşin sonuçlarından menfi veya müspet kazanacak olan kim? İş ehline verilmeli. Mekke fethedildiği zaman Peygamber Efendimize geliyorlar. ‘Buranın anahtarı bir Yahudi’de Ne yapalım?’ diyorlar. ‘Ehil kişi bu mu? Ehil kişi devam etsin ama bizden birisi de bunu öğrensin.’ demiş. Bugün bir belediye başkan yardımcılığının ciddi oranda imkanı var. Bir belediye başkan yardımcısının aşağı yukarı aylık belediyeye maliyeti en az 100 bin lira. 100 bin lirayı hak edecek insanın kararını verdirmiyorsa onu oraya niye seçtik? Riyaset makamında olan kişi belediye başkanıdır. ‘Adam asmaz, bir para basmaz.’ derler.” ifadelerini kullandı.

“Düzce Belediyesi binası yıkılacak, belediye valiliğe taşınacak, yeni valilik binası yapılacak”

Düzce Belediyesi’nde planlanan güzel projelerin olduğuna dikkat çeken Ünsal, “Düzce Belediyesi'nin olduğu alan yıkılıyor, belediye binasının olduğu alan yıkılıyor. Belediye farklı birimlere geçiyor ve hızlı bir şekilde orada bir inşaat başlayacak. Orada iş yerleri olacak, dükkanlar olacak. Elde edilen gelirle de hızlı bir şekilde valilik yapılacak. Valiliğin olduğu yere de belediye geçecek, planlama bu. Laf vardır iş bitirir, laf vardır baş götürür. İş bitirecek lafı söyleyecek, iş bitirecek iradeye koyacak insanları bu tercihlerle ortaya koyacaklardır. Burada kim, neyi, neden istiyor? Vicdanından mı, cüzdanından mı, menfaatinden mi istiyor?

Ali Dilber Ak Parti Den Milletvekili Aday Adayi

Belediyede gruplaşmalar var

Mesela Ali Dilber'in Meclis Başkanvekili ve Meclis Başkanı olarak seçilmesi çok isabetli. Düzce'de Ali Dilber kadar kongre yöneten kaç isim sayabilirsiniz. Ali Dilber çok isabetli olmuş. Hasan Günden atanmış, hayırlı olsun. Çok da isabetli olmuş. Hasan Bey'in odasına birkaç defa gittim, o kadar istenmeyecek şeyler isteniyor ki Hasan Günden bunları Nasrettin Hoca misali sabırla dinliyor. Bir de ulaşılabilirlik önemli. Belediye başkanına ulaşamayınca, başkan yardımcıları senin dediğini, talebini, duygunu, düşünceni makul ve mantıklı ölçülerde iletiyor. Haber yazarken 5N1K kuralı vardır. “Kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, ne, niçin” Bu kural aslında hayatın birçok noktasında geçerli. İşin özünde belediyede gruplaşmalar var. Herkes birbirinin eteğinden çekerek bir yere çıkmak peşinde. Bu makamlarda, bu mevkilerde mutlaka birileri bu memlekete hizmet edecek. Hizmet bittikten, makam bittikten sonra, öyle bir duruş sergilemeli ki kabul görmeli.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;