banner851

banner614

ADD GENEL KURULUNU YAPTI

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi 12.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkan Atay Yılmaz, güven tazeledi. Genel Kurulda konuşan Yılmaz, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in Düzce’ye davet edilmesi üzerine ‘Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi davet etsin, gelirim’ dediğini ifade ederek yeni yönetimin ilk işinin Akşener’i davet etmek olduğunu söyledi.

banner619
Gündem 19.03.2017, 16:46 19.03.2017, 17:20
2166

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce ŞubesiDüzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri Odası toplantı salonunda yapılan genel kurulunda mevcut Başkan Atay Yılmaz, iki yıllığına yeniden göreve seçildi. Genel kurula CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ile il yönetim kurulundan bazı isimler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan genel kurulda söz alan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce ŞubesiBaşkanı Atay Yılmaz, iki yıl boyunca temizve iyi niyetlibir şekilde Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesiolarak neler yapabilecekleri üzerine çaba gösterdiklerini ifade etti.

İki yıl boyunca derneğin ağırlığına uygun düzenli olarak çalışarak bugüne geldiklerini belirten Yılmaz, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in Düzce’ye davet edilmesi üzerine verdiği yanıtı katılımcılarla paylaştı. Yılmaz, Akşener’in “Siz davet ettiğiniz için Düzce’ye gelmem ama Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi davet etsin, gelirim” dediğini dile getirdi.

Yılmaz, derneğin yönetimine seçilecek isimlerin ilk olarak Meral Akşener’in Düzce’ye getirilmesi için çalışması gerektiğini söyledi.

Düzce Müftüsü Selami Emen dua sırasında Atatürk’e değinmedi
Genel kurulda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan, Çanakkale Zaferinin anlatıldığı Cuma Hutbesinde Atatürk’ün isminin geçirilmemesiyle ilgili düşüncelerini ifade etti.

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin kutlama amacıyla hazırladığı materyallerde Atatürk’ün ismi geçmiyor. Şehitlikte törene katıldık. Düzce Müftüsü Selami Emen dua sırasında Atatürk’e değinmedi. Emen, almış olduğu görevin o olduğunu ima edercesine ‘Genel bir ifade kullandım’ diyerek bir geçiştirmeyle karşılaştık. Hakikaten çok üzüldük. Tamda bu zihniyet bir anayasa yapıyor.”

Anayasa değişikliğine değinmeyi ihmal etmeyen Tozan, değişikliğin neresinden tutulursa tutulsun elde kaldığını kaydederek, “Sistem geçerse meclis devre dışı kalacak. Kanun hükmünde kararnameler devri başlayacak.” dedi.

Genel kurul sonunda mevcut Başkan Atay Yılmaz yeniden göreve seçilirken yönetim kuruluna ise Mehmet Demirezer, Nevin Teke, Elif Özkan, Binnur Karabıyık, Serpil Özce, Lütfi Ak getirildi.

Yorumlar (13)
Turan 5 yıl önce
Adam1 . Sen yanlış anladın
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmaya kimse cesaret edemez ki 5816 sayılı Atatürk'ü koruma kanunundan bihaber değiliz. Cumhuriyeti savunmayan biri Düzce'den çıkmaz rahat olunuz lütfen
nsm 5 yıl önce
tebrikler ve kolay gelsin. cok daha fazla calismaliyiz cumhuriyet icin. cumhuriyete küfredenlere bu ülkeyi birakmamaliyiz. demokrasiyi arac görüp simdi ondan inmek üzereler. telafisi olmayan bir noktadayiz. birlikte hayir'a odaklanmaliyiz.
herdaim 5 yıl önce
düşünce derneğinin ilk görevşine bak hükümete muhalif kişiyi çağırmak
tümer 5 yıl önce
ADD derneği eğer 10 Kasım törenlerinde Atatürk için mevlit okutursa müftü için söylediklerinde samimi olduklarına inanırım. Ama bu mümkün değil sanırım.
Adam1 5 yıl önce
Ya bu Memlekette Ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürkün çizmiş bulunduğu Cumhuriyet devletinde, Cumhuriyet devletin kuralları yasalarını kabul ederek yaşayacaksınız yada terk edip arabistana gideceksiniz artık size katlanmayacak gerekeniy
İlk İcraatınız bu mu olma 5 yıl önce
Allah Aşkına Ne yapıyorsunuz Atay Hocam Siz dahil yönetiminizin tamamı nerdeyse CHP'li fakat zaten merkezde sınırlı oyu olan CHP'nin oyları her yerel seçimde olduğu gibi yine MHP'ye mi kayacak? Hadi siz hata yaptınız CHP teşkilatı napıyor?
Adam1 5 yıl önce
Turah a cevap evet var kardeşim osmanlının devri kapandı artık CUMHURİYET DEVLETİ var bir kısım osmanlı hükümdarları gibi devleti haremden yönetme devri kapandı bunu o olmayan kafana sok artık o devirler kapandı
İsmail 5 yıl önce
21-27 Ocak 1922 tarihleri arasındaki TBMM tutanaklarını bir okuyun, önceden yasaktı şimdi açıldı, Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey ne diyor? Ben asıl O'nun adının geçmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü vatanı için kendi meclisinde şehit edilmiş.Yeni nesil gerçek tarihi resmi arşivinden okuyor, kafalarınızı kumdan çıkarın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın