banner851

banner614

ADD YENİ MÜFREDATA ESİP GÜRLEDİ

banner619

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni müfredatta, Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerinin yer almadığını savunan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz iktidarı, ‘Kindar bir nesil’ yetiştirmekle suçladı. Kitapların bilimsellikten uzak, hurafelerle doldurulduğunu belirten Yılmaz, “Aklını kullanmayan gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.” dedi.

banner846
Gündem 28.09.2017, 16:32 30.09.2017, 10:54
1367
banner844

Anıtpark Meydanı’nda toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılında değiştirilen yeni müfredat için ateş püskürdü.

“Kindar bir nesil yetişiyor”
Yeni eğitim-öğretim yılına düş kırıklıkları ve isyan duyguları ile girdiklerini kaydeden Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Yılmaz, iktidara geldiğinden bu yana eğitim sistemine ağır darbeler indirdiğini öne sürdüğü AK Parti’yi kindar bir nesil yetiştirmekle suçladı:

“Son olarak ders programında yaptığı değişikliklerle, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile devrimlerini ders kitaplarından çıkardı. Bununla yetinmeyen yönetim, kitapları bilimsellikten uzak, çağdışı, hurafelerle doldurarak, sorgulamayan, aklını kullanamayan gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını bir kez daha ortaya koydu.”

“Yeni müfredatı reddediyoruz”
Mevcut iktidarın tarikat ve cemaatler koalisyonu ile iktidara geldiğini savunan Yılmaz, iktidarın FETÖ’den boşalan kadroları başka cemaatlerle doldurduğunu iddia ederek,
“FETÖ başta olmak üzere diğer cemaatlerin de uzun yıllardır hedefinde olan laik, bilimsel ve Atatürkçü eğitim sistemimizi kalıcı olarak yok etme çabalarına hız verildi. Eğitim kuruluşlarına, yeni tarikatları dolduran, ders kitaplarındaki hatalı bilgileri temizlemek yerine Atatürk’ü, cumhuriyet değerlerini, bilimsel bilgiyi, evrim teorisini çıkaran sistemi toptan reddediyoruz. Yoksul ve çaresiz ailelerin çocuklarının, cemaat yurtlarında cayır cayır yanmasına olanak tanıyan, sonra da bu yurtların yöneticilerine ‘kınama’ cezası vermekle yetinen siyasal iktidarın eğitimini kabul etmiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘kindar ve dindar’ bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddediyoruz.” dedi.

“Bilimsel, ve laik eğitime geçilsin”
Eğitim sisteminde hatalar olduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Başarılı okullarımızın “Proje Okul” adı altında, başarısızlıkları sınav sonuçlarıyla kanıtlanmış imam hatip okullarına dönüşmesini istemiyoruz. 4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığını, çöküşünü ve verdiği hasarı gördüğümüz için ivedi olarak 12 yıllık zorunlu kesintisiz, bilimsel ve laik eğitime geçirilmesini talep ediyoruz. Anadolu Öğretmen Liseleri’nin kapatılmasını ve öğretmenlerimize yaşatılan inanılmaz değerbilmezliği, aymazlık olarak niteliyoruz. Dini ağırlıklı seçmeli derslerin bütün okullarda ve sınıflarda okutulmasına, ayrıca Kuran kurslarındaki eğitimin zorunlu eğitimin kapsamına alınmasına razı olmuyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (23)
Atatürk'çü... 4 yıl önce
Yazık kimi öyle kimi böyle kim neyi seviyor yda sevmiyor ne farkeder. Tek millet tek yürek olmamız gerek...
Yorum 4 yıl önce
Yönetimi beğenmeyen kendisi olumlu içerik örneği versin ama dini eğitim malesef azalıyor. Ezan olmasa dinden hiç bir esinti bulamayacağız. Bir haber izlesen spikerler giysisiz. Müzik kanalları daha beter. Dini eğitim artmalı.
yorum 4 yıl önce
İSTESELER DE İSTEMESELER DE SEVSELER DE SEVMESELER DE ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR.YAŞA SEN ATA
adela 4 yıl önce
din ve kin aynı şey artık
serdar gurlere cvp 4 yıl önce
yobaz olan sensın kımse tek basına kurtarmadı bu ulkeyı bos muhabbet yapma .. gerıcıde bagnazda olan sız ve tasa puta boyun eğenler.. sızın cocujkları tasda taptırdıghınız doneme bak sımdıye bak herseyımızı kendımız uretıyoruz BYN EROR SNN
vatandaş 4 yıl önce
bugün hala taşa puta tapan kaldımı.tören ortamını puta tapmak diye değerlendirmek cahiliye kafasıdır.islamiyet saç sakal türban tırnak muhabbeti ile anılmamalı.müslüman herşeyden önce aydındır.eğitimli ileri görüşlü ve medenidir.
Serdar Gürler 4 yıl önce
Sizin içinizdeki bu Atatürk düşmanlığı bitmediği sürece hep kandırılmaya mahkumsunuz ne kaldiki elimizdeherşeyi peşkeş çektiniz araplara ve onların yaşamalarına ne ürettiniz yolsuzluk rezalet tavan yaptı ne doymazmışsınız senelerdir yüzünüze dursun.
Amaç Ne? 4 yıl önce
Türk tarihi ve insanı atalarını unutmaz. Gerektiği kadar hatırlar. Ölülerle uğraşmayın, işinizle meşgul olun ki ülke gelişsin. Atatürk'ü sataşmalara bahane yaptınız! Millet sizi istemiyor. Oy da vermiyor. Hadi kardeşim!
WATANDAS 4 yıl önce
İlla ataturk olunca mı akıl kullanılıyor.. ne sdacma ya isteyen sever isteyen sevmez ozgur bır ulke ıstemıyormusunuz .. laın iste sıze özgur ülke sıze bu yobaz dıyen mahlukat kendıne bı baksın tasa puta tapana kadar saygı duymayı ogrensın
Halk 4 yıl önce
Şimdiye kadar sizin yetiştirdiklerinizi görüyoruz muhafazakar düşmanları. Ayrıca kurtarıcı kelimesi anadolu insanı için kullanmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın